Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Otázka zní...

Tony Clifton | 18.08.2017

To, co jsi napsal by zajisté mohlo mít svoji logiku, pokud by ovšem většinu těch projektů a technologií nějakým způsobem neměli ze Západu. Tyto technologie získávali už před válkou. Částečnou stopku dostali až v reakci na sovětský útok proti Finsku a spolupráci s Německem. Na základě toho zmrazila Velká Británie své obchodní vztahy se Sovětským svazem. Částečnou, protože dále pokračovala činnost Lorda Viktora Rothschilda, který do Moskvy dále předával nejnovější technologie a zejména spolupráce s Německem, které SSSR dodávalo převážně průmyslové zařízení a stroje, včetně asi 6500 obráběcích strojů pro sovětský válečný průmysl. Navíc ale Sovětský svaz obdržel ukázky nejnovějších zbraní, včetně 23 vojenských letadel, lodních děl i celého nedokončeného křižníku Lützow.

K zamyšlení je i to, že Winston Churchill dne 5.3.1946 na univerzitě Westminster College poprvé použil termín železná opona ve vztahu k SSSR a v tom samém roce byly SSSR dodány nejnovější proudové motory, jejichž konstrukce jinak trvá řadu let.

V každém případě ti chci také poděkovat za diskuzi a jen doufám, že mě nepokládáš za zdejšího nepřítele. Tu spoustu chyb i v komunikaci zde nenadělal jen Clifton. Hezký víkend


Přidat nový příspěvek