Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Otázka zní...

Martin | 17.08.2017

Upřímně neznám pozadí pana Muchina Tony. Je to názor pana Hoxe a je na vás, abyste si to s ním vydiskutoval. Mohu to tedy komentovat pouze v obecné rovině. Téma Stalin je velká porce. Skoro lituji, že jsme smrtelní. Dřív jsem zastával mainstreamový pohled - Stalin rovná se vrah lidu. Potom jsem narazil na přednášku A. I. Fursova při Schiller Institute Conference, která mne přinutila téma Stalin znovu otevřít. Paradoxně mi do toho zrovna zapadl Muchinův článek zde. Téma Stalin je rozsáhlé. A je na něm nabaleno tolik balastu asi jako na literatuře UFO, kterou jsem si zakázal číst. Snažím se pochopit váš vyhraněný "antikomunistický" pohled. Ale... Ta průvodní otázka pořád platí. Je možné, aby tvrdá diktatura dokázala pozvednout národ od negramotné společnosti k vědecké, industriální, ekonomické, jaderné a kosmické velmoci, která navíc musela čelit kruté vyhlazovcí válce, kterou musela vhrát, aby přežila? Když jsme u toho. Co je vlastně totalita? Co je vlastně svoboda? Může být společnost zotročená úrokem svobodná? Jaký je vlastně rozdíl mezi diktaturou diktátora a diktaturou z čistého luftu tištěných peněz půjčovaných na úrok do existence? Proč jedno otroctví označujeme za totalitu, zatímco jiné označujeme za svobodu?

Přidat nový příspěvek