Re: Re: Re: Re: Otázka zní...

M.C. | 17.08.2017

Aha, já čtu tu diskuzi shora dolů.
Ale furt tomu nerozumím, linkovaný článek uvádí na konci 62 miliónů.
Obětí stalinských represí nemohlo být 38 miliónů, to by při nízkém procentu žen mezi nimi musela být polovina všech mužů.

Podle toho co vím o věci já, tak na skutečnou útočnou válku nebyla připravena žádná západní armáda. Německá armáda byla připravena na krátkou útočnou válku v létě v trvání do tří měsíců.
Proto taky po porážce Polska musel být útok na Francii odložen na jaro 1940. Protože Němci nebyli připraveni ani na boj ve středoevropské zimě.
Němci měli jenom velmi nepřesné a neúplné údaje o síle a schopnostech DRRA, mysleli si, že první sled shromážděný v řadě u hranice je v podstatě všechno co DRRA má (nedovedli si představit, že tak obrovské množství jsou zhruba 2/3 celku) a mysleli si, že do září bude hotovo, aspoň jako ve Francii.

Přečtěte si ten Starikovův seriál o Britech. Je sice dlouhý, ale obsažný a ve světle britských skopičin Stalinova agresivita dosti vybledne. Starikov to nevymyslel, ale vysbíral z literatury a uspořádal, aby to mělo hlavu a patu.

Pokud vím, že jsem už byl napaden a budu napaden znovu, sotva si na mě bude protivník věřit, musím proti tomu něco udělat.
Bojová činnost je principiálně buď útok nebo obrana. A nejlepší obrana je útok, to je obecně známo už odedávna.

Musím teď odejít od kompu, na další věci když tak odpovím večer.

Přidat nový příspěvek