Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Marxismus a komunismus

Lin | 13.08.2017

Pokusím se ti odpovědět.

- Neotočila jsem o 180, ale o 90 určitě ano. Čtu a přemýšlím u toho, snažím se sama pro sebe hledat.
- Nemám tě za nepřítele - to bych s tebou nepsala.

- U stupňů (priorit) řízení se zastavím:
Válka je na posledním stupni, protože je nejprimitivnější. Takto umějí "řídit" i primitivové, bez zvláštních schopností a uvažování. prostě - jsem silnější, tak to tu "vybouchám".
Světonázorová je nejvyšší, protože ta už vyžaduje nejen mnoho informací, ale také schopností člověka je poskládat do celku. Vyžaduje také znalost "cíle" (koncepce) a všech předcházejících priorit.
A to už nezvládne kde kdo.

A jestli si myslíš, že "západ" řídí jen do třetí priority, pak se mýlíš.
Však čí jsou to nástroje řízení? Inu - "západu", přesněji řečeno - GP. KSB je jen v těch "společenských procesech" objevila, pojmenovala - ale co je nejhlavnější - předala je veřejnosti.
O čem se nyní bavíme? O Stalinovi. A kdo a jak "zapracoval", aby se dnešní lidé takto dívali na Stalina = aby měli takový světonázor?
Stačilo jen překroutit fakta a trochu si pohrát s chronologií a to tak, aby vyhovovala "něčí" koncepci řízení.

KSB - laicky řečeno - popisuje a odtajňuje tisíciletou koncepci GP - biblickou, založenou na "elitě" a otrokářství.
A k tomu ještě nabízí vzdělávání člověka na všech prioritách - a to všem, kteří již nechtějí být otroci v současné koncepci.

- Poslední věc - Putin a jeho vyjádření, že v Rusku není stalinismus. Naprostý souhlas - nic z toho v dnešním Rusku není a nebej bože, aby se to vrátilo. Kdo by si to přál? Leda blázen.
To ale neznamená, že dobré věci z té doby jsou "tabu". Však má jít o zlepšení podmínek lidské společnosti - podmínek k životu.
Nebo se ti zdá úplně v pořádku, že zhruba desetina lidstva určuje kvalitu života té zbylé části?
Poučení nebo vzor, tj. to, co se povedlo a dobře fungovalo ku prospěchu všech, si přeci mohu vzít z jakékoliv etapy vývoje lidstva. Copak je dobré vždycky zbourat celý dům, když potřebuje jen rekonstrukci, aby vyhovoval současným požadavkům?

Na závěr - opět o sobě.
Když se v 89 poroučel socialismus, měla jsem velmi naivní představu, že to dobré, pro lidi prospěšné a fungující si ponecháme. A to nefunkční, nespravedlivé, omezující a lidi prudící odvrhneme a nahradíme něčím lepším.
Jenže - u nás se "zrušilo" všechno, co fungovalo a to, co dřív fungovalo, bylo nahrazeno paskvilem - ještě horším, než to, co dříve lidi prudilo.
Osobně "posametovou cestu" považuju ze sociálního hlediska za sešup dolů, kdesi na úroveň první republiky. Dobře se má jen "elitářská vrstva", kterou si současná koncepce vydržuje ke své existenci.
Popsala jsem to laicky, snad mě tu ostatní doplní...

Přidat nový příspěvek