Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Marxismus a komunismus

Hox | 13.08.2017

Nepovažuju tě za nepřítele, jen za pomýleného.
Pravda se nepozná podle síly nebo množství, pravda se pozná podle pravdy.
Cituješ výmysly. Historici dávno vědí, a ty archivní dokumenty nikdy žádný historik nezpochybnil ani se o to nepokusil, že mezi rokem 1921 a rokem 1953 byly v SSSR represovány 3 miliony lidí, z toho popraveno 780 tisíc.
Tedy, žádné desítky milionů obětí, ale 780 tisíc.
To je menší procento vězněné populace, než v USA dneška.
Pro tvoji informaci, co to znamená. V SSSR bylo 150 milionů obyvatel, 147 milionů z nich nikdy nebylo postiženo represemi.
Veškeré represe, o kterých tu troubíš, se týkaly 2 lidí ze 100. Zbývajících 98 žilo normální život, nikdy se jich v SSSR epochy Stalina žádné represe nedotkly. Z těch 2% populace, kteří byli odsouzeni k popravě nebo uvěznění, zdaleka ne každý byl nevinen, spousta lidí nevinně odsouzených a popravených tam bylo (práce trockistů), byli tam ovšem také zloději, vrazi a veškerý odpad společnosti, který je v každé společnosti. V neposlední řadě jsou v tomto počtu i ti, kteří sami měli ruce od krve, během čistek roku 1937. To jsou podle některých také "nevinné oběti Stalina".

To jsou fakta, které ti řekne každý slušný historik, je to založeno na výzkumech, které prováděli američtí historici v archivech KGB po roce 1991.
Pokud nějaký historik blekoce něco o desítkách milionů obětí, nezná fakta nebo vědomě lže.

Dále. V roce 1914 by většina lidí (85%) v SSSR negramotných a žili jako otroci v neskutečně tvrdých podmínkách. V roce 1953 byli občané SSSR nejvzdělanější národ na světě, SSSR byl velmoc a materiálně na tom byla většina občanů SSSR lépe než většina občanů USA nebo Anglie. O věcech jako lékařská péče (na špičkové úrovni) nebo vzdělání dostupné pro všechny ani nemluvím, zřejmě ani nedokážeš pochopit, jak to chodilo předtím.
Životní úroveň občanů SSSR je mnohonásobně zvedla a v roce 1953 patřila mezi nejvyšší na světě, pokud budeme brát v úvahu většinu obyvatel, ne nějaké privilegovanější vrstvy.
Takový je výsledek 25 let vlády Stalina. Pokud máš za to, že je možné aby to byl výsledek vlády maniaka a zločince, pak Bůh s tebou. Podle ovoce poznáte je, ne podle pomluv nepřátel.

Přidat nový příspěvek