Re: Re: Re: Re: Re: příspěvek

Troll Tomi | 09.08.2017

---To je ako utvorit si nazor na cloveka, ktoreho ani poriadne nepoznam na zaklade toho co mi o nom povedal niekto druhy, kto s nim moze mat nejaky nevyrieseny spor a nemusi mat pravdu. - ---

....Nieje rozumne sa medzi nich miesat. Pretoze zvycajne to dopada tak, ze ti dvaja rozhadany sa obaja obratia proti mne/nam.
...
ale aby ste ma chapali spravne.
...
Ja nemam nic proti tomu, ze sa snazite riesit problem lichvi, ale nevidim dovod preco si koli tomu znepriatelit milioni krestanov a zidov po celom svete tym, ze budem pohrdat ich ucenim a svojou aroganciou a nadradenostou sa nad nich povisovat, ze som lepsi ako oni (nemyslim si to o sebe). Ved Lichvari su medzi vsetkymi narodmi a ,,privrzencami" roznych nabozenstiev.
...
ved sami hovorite, ze je rozdiel medzi pravim a falosnym ucenim. Ze je rozdiel medzi Bibliou a jej vykladatelmi. Nemyslite si teda, ze sa moze jednat o chybu vykladu? a pokial je to aj chyba vykladu. Nieje to v prvom rade problem tych ludi, ktory takychto vykladatelov pocuvaju, ked sa nechavaju nabadat k lichve.? Oni nemaju rozum a volu od boha? oni sa nebudu zodpovedat pred bohom?

A co sa mna tyka, tak v starom zakone sa pise, ako dopadli ludia v mestach, kde okrem ineho bujnela aj lichva, ze to viedlo k nejakej katastrofe, na hrane ktorej sme aj dnes (aj koli lichve). Takze ja v tom nevidim nijake nabadanie k uzere. a netreba zabudat ze biblicke ucenie - teda aj krystove. Je o predavani duchovnych znalosti na materialnych - teda ludom prijatelnych a pochopitelnych prikladoch, tak aby si to mali s cim asociovat a teda aj laksie pochopit. cize doslovne chapanie vychadza prave s materializmu. Jedna sa teda o subjektivny nazor - pohlad.
...
hovoril mi tu niekto, ze dobra otazka obsahuje aj polovicu odpovede. Tak ju tam skuste prosim najst a mozte (ak chcete) to zaroven brat aj ako navrh na zlepsenie KSB. Tak aby ste nemuseli celit takimto problemom.
...
Viete - poviete biblicky koncept zotrocenia a cudujete sa, ze sa to mnohim ludom nepaci? a co na tom ze je to fakt. (podla vas)
Predstavte si, ze by takimto sposobom jednal Putin. Kde by sme boli? Kolko nepriatelov by malo Rusko? Nema ich uz tak dost? Naco si umelo vyrabat dalsich?

Preco radsej v biblii nehladate Koncepciu spolocenskej bezpecnosti, ale miesto toho tam hladate koncepciu zotrocenia. Potom sa neni co cudovat, ze sa ludia obratia proti vam a povedia, ze to ten vas koncept je o zotroceni. a potom kto ma pravdu? ako sa na nej chcete zhodnut, ked ani nechcete dialog a nemate radi kritiku. a Druhych kritizovat, to je v poriadku? Potom to chcete riesit ako? Na siestej priorite, ktora znamena prehru.?
.
a kludne ma obvinte s grafomanstva a fanatizmu, ale ak ja som grafoman, tak te tlste knihu a ich autori su potom co? a ak som fanatik, tak clovek ktory tvrdi, ze KSB je naj a je nadradena ostatnym. taky clovek je potom co?
Dajte pozor ako sudite.
.
Tak nech som teda Grafoman a fanatik. mne to nevadi.
a nech som teda aj idiot. lepsi idiot, ktory ma vlastny nazor.
ako Mudry ucenec, bez vlastneho nazoru.
..
Dakujem za pochopenie. a dufam, ze to nikto nebude brat osobne
..

Přidat nový příspěvek