Re: Re: Re: mdmml

M.C. | 06.08.2017

Já myslím, že po přečtení článku a příspěvku na který jsem reagoval je to jasné.
Autor článku v závěru píše, že se musely ozvat velké firmy (národně-průmyslové elity), autor původního příspěvku tipuje na německé společnosti podnikající a investující v Rusku.
Vzhledem k tomu, že do skupiny firem podnikajících v Rusku nebo s ruskými firmami (nejedná se jenom o Gazprom) patří asi všechny velké německé koncerny tak se podle mě obě skupiny prolínají a politická špička reaguje na remcání právě těch velkých koncernů. Na názory menších firem by se vykašlali.
Proč otroci? Všechny tyto firmy jsou závislé na bankovním systému a už před několika lety bylo prokázáno, že americké zpravodajské služby vedou průmyslovou špionáž proti německým firmám a získané informace, ať už technického nebo obchodního charakteru postupují americkým firmám. Tehdy z toho byl dost velký skandál.
Lidé makající v montovnách, nebo ve firmách přímo v Německu jsou zase jiná kapitola, kvůli nim německá vláda určitě neprotestovala.
Klasický germánský despekt ke Slovanům stále existuje, znám člověka, který v německé firmě u nás pracuje a kolem sebe to vidí a slyší. Jeho samotného se to nedotýká, protože je specialista na kterém stojí výroba a firma se už přes rok marně snaží najít srovnatelně erudovaného člověka.
Všeho do času. Es kommt der Tag.... jak říkal jeden nechvalně známý německý politik. Němci budou ještě rádi, že je Slované zachrání před úplným zničením - a nebude to už dlouho trvat.

Mimochodem - to je podle mě hlavní důvod nízké nezaměstnanosti u nás - mnoho našich lidí dělá v Německu za jiné peníze než by dostali tady.

Přidat nový příspěvek