Re: Re: Re: Re: Systém frakční rezervy.

Hox | 11.08.2017

Stále nechápete to podstatné:

97 ze 100 korun existující peněžní zásoby ČR vzniklo půjčením do existence, dluhem.
Neplatí co píšete, platí že suma dluhů je vyšší než suma existujících peněz, kterými by šly splatit. V současném systému všechny dluhy splatit nelze ani teoreticky, lze je jen škrtnout, pokud by někdo začal ve velkém splácet dluhy, došlo by k tomu že by mizela peněžní zásoba, protože splácením dluhů bankám peníze opět mizí z existence.
Pokud máte zájem pochopit a chcete své důkazy, můžu jen doporučit tu studii "Bankovnictví pravdy a lži".

Uniká vám, že v tomhle systému peníze vznikají půjčkami a mizí při splácení půjček, a tedy aby ekonomika nezkolabovala kvůli nedostatku peněžní zásoby v oběhu, musí stále nové peníze vznikat novými úvěry, a část těchto nových půjček je použita na splacení starých, a jejich úroků. Takže to vytváří čím dál větší pnutí v ekonomice, protože čím dál větší část nově půjčených peněz je používána na umoření starších půjček a útoků.

To co tvrdíte vy je jako tvrdit, že člověk, který si bere nové dluhy aby splatil staré, se nemusí obávat bankrotu a není to pro něj škodlivé. I když v realitě tak lidé přicházejí o majetky kvůli počátečním směšným částkám.

Vaše vysvětlení bodu 3. je demagogie a je to mravně defektní, i kdyby to šlo, ten bankéř by totiž parazitoval na ostatních, byl by nejbohatší aniž by hnul prstem (a za nic, jen za právo vytvářet peníze!), a v měřítkách ekonomiky se jedna o takové částky, že by to bankéř mohl utratit maximálně za nákup ostrovů nebo pytlů diamantů, ale určitě ne za služby a zboží místní ekonomiky.
I kdyby chtěl, například milion bochníků chleba denně nesní, a 100 nových aut denně si také nekoupí, ani 50 nových domů každý den 365 dní v roce. Chápete nesmyslnost té argumentace?

ad 4. kolaps se skutečně dá podobnými fígly jako inflace a odpouštění dluhů libovolně oddalovat, pokud bude taková vůle majitelů systému, ale to nic nemění na tom, že vnitřní pnutí bude stále růst a systém není dlouhodobě udržitelný, už jen proto, že parazituje na biosféře a je s ní v rozporu, díky tomu, že musí stále generovat zisk a chovat se stále agresivněji, aby mohl platit úroky z peněz, vzniklých půjčením do existence.

ad 6. zastavení se bude projevovat kolapsem ekonomiky a hospodářských vazeb, úbytkem peněžní zásoby a něčím podobným ala Velká krize 1929, pokud ne mnohem horším. Nebude peníze, banky řetězově zkrachují. Zkolabuje zásobování životně důležitými komoditami.
Na proměnu společnosti na ozbrojené vraždící bandy stačí podle Britů, aby 3 dny nebylo jídlo, voda a teplo.

Nesplatitelnost pramení ze samotného systému, jeho architektury, pokud to nevidíte, chyba je u vás. Je nějak složité si uvědomit, že pokud vám někdo půjčí 100 kč a chce nazpět 120 kč, přičemž těch 20 kč neexistuje, protože výhradní právo tvořit peníze má váš věřitel a jiné peníze neexistují, tak v této situaci je dluh vědomě nesplatitelný? Těch 20 kč si musíte půjčit na splacení úroků prvního úvěru, ale teď už budete dlužit 25 kč a nebudete mít žádné peníze. Takže si musíte půjčit 25 kč na splacení, a budete dlužit už 32 kč. Extrapolovat dál zvládnete?

Přidat nový příspěvek