Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Systém frakční rezervy.

Hox | 10.08.2017

To by platilo, jen pokud by neexistoval faktor půjčování peněz do existence, který způsobuje že úrokové zatížení a stresování ekonomiky je stále větší, a inflace a s tím způsobené snižování hodnoty peněz, které rozpouští staré dluhy, je vždy pomalejší než růst tohoto stresového faktoru. Tedy, i když peníze nominálně stále rostou (jejich objem) a ztrácí hodnotu, přesto se odsávání prostředků přes úroky z ekonomiky zrychluje rychleji a celá ekonomika je v čím dál větším stresu.
Dnes tvoří 30-70% koncové ceny výrobků ÚROKOVÉ NÁKLADY, vzniklé kvůli půjčování peněz do existence výše popsaným způsobem. To znamená, že nebýt tohoto faktoru, při dnešní produktivitě práce by bylo možné jen škrtnutím nákladů na obsluhu dluhů (které vznikly až v momentě podpisu smlouvy!!!) snížit cenu veškerého zboží o 30-70%, nebo odpovídajícím způsobem zvýšit platy, snížit pracovní dobu atd.!!!
30-70% dnešní ekonomické aktivity lidí se propaluje nazmar, díky úroku... už chápete proč neroste prosperita, když roste produktivita?
Úrok sice stimuluje rozvoj, protože subjekty se musí rozvíjet a inovovat aby byly schopné ustát úrokové zatížení, ale čistě společensky negativní dopady úroků dnes už naprosto převažují!

A pokud si říkáte, že jste v suchu, protože osobně si nepůjčujete, tak jste na omylu, protože tím, že všechny (95-97%) dnešní peníze byly půjčeny do existence, tak i pokud jste si nepůjčil vy osobně, půjčili si za vás jiní a vy to platíte tak jako tak. Kdyby si nepůjčili, neexistují ani peníze v oběhu.
To znamená, že i když jste si vy sám nepůjčil, platíte 2-3x násobné ceny všeho, oproti situace, kdyby nebylo vše zatíženo úrokem. Auto by při stejné kvalitě nestálo 350.000 ale 150.000 a tak podobně.
Dnes všichni pracují z 30-70% na banky a žijí nebo živoří z toho zbytku.

Přidat nový příspěvek