Re: Re: Re: ...koment...

M.C. | 04.08.2017

Nemůžu se zbavit dojmu, že píšete o něčem jiném než já.
Já jsem popisoval drobení řad protivníka cestou dialogu.
Poslední úspěch této metody je odblokování dlouholeté enklávy Ar-Rastan.
http://colonelcassad.livejournal.com/3585996.html
Všimněte si, že dohoda mezi MO RF a islamisty byla uzavřena v Káhiře.
Nikdy jsem pořádně nepochopil, proč ji syrská armáda dávno nezničila, když se dokázala vypořádat s daleko těžšími úkoly. Třeba se to teď dozvíme.

Nevím, jestli budování amerických základen v severní části Sýrie probíhá za tichého souhlasu nebo za hlasitého skřípění zubů, ale všechno má svůj čas. Američané to s Kurdy dělají tak blbě, že si myslím, že jim to spojenectví dlouho nevydrží a žádný proamerický Kurdistán, připravovaný jako Plán B, nebude.
Protože Američané ztratili schopnost přesvědčit o něčem Erdogana nebo na něj zatlačit. Toho teď drží za koule někdo jiný.

Já si v arabštině moc nepočtu. V ruštině, angličtině, v němčině, to by šlo, jakž takž přeluštím i polský nebo ukrajinský text, ale arabština bohužel.
Z pohledu Assáda a Sýrie je lhostejné, jestli se ručníkáři stěhují do Lybie nebo do Evropy. Pro další fungování Sýrie jako státu je důležitá územní celistvost, vnitřní bezpečnost a fungující ekonomika přinášející peníze. Z tohoto pohledu má současná ofenzíva podél Eufratu na jihovýchod k Deir-az-Zoru rozhodující význam, protože na jižní části území byla už odříznuta spojnice s Jordánskem. Poslední enklávu u jordánské hranice prý už Američané začali vyklízet. Bojuje se o oázu Al-Suchna mezi Palmyrou a Deir-az-Zorem. V rukou IS tak za chvíli zbydou jenom obklíčené pouštní a polopouštní oblasti, kde se nacházejí ložiska plynu a ropy. Po odříznutí zásobování bude tento prostor postupně ,,začištěn" a Sýrie zase na mapě začne připomínat Sýrii.
Američané a Kurdové mezitím zřejmě dořeší Rakku a syrské armádě zbyde k dořešení provincie Idlíb.
Severní část zůstane ještě nějaký čas v rukou Kurdů a Američanů, tam se to nedá lámat přes koleno, tam je nutno to nechat vyhnít.
Američané přišli do Iráku aby rozbili moc sunnitů a podpořili šíity a Kurdy. Šíité se už postavili proti nim, Kurdové to zatím neudělali. Ale všeho do času. Pokud se americká politika nezmění, ztratí i tento region. Za trvajícího nepřátelského postoje Turecka nemá samostatná kurdská enkláva na severu Sýrie a Iráku šanci na přežití. Jedině jako federativní nebo konfederativní součást Sýrie řízené Assádem a zaštítěné Ruskem. Bude to ještě nějaký čas trvat, ale nakonec to tak dopadne.

Výsledek ruské pomoci Sýrii je nejlépe vidět při porovnání map ze září 2015 a z července 2017. A ještě není večer.

Přidat nový příspěvek