Re: Re: Re: Re: Re: Re: Otázka.

klacek | 16.09.2017

snad si to ještě přečteš....

stránky sem tam pročítám a velmi málo se zde vyjadřuji. Ale tvůj přístup k situaci se mi líbí. Zajímá tě, jaké úspěchy slavíme u naších blízkých. Je to obecně velmi slabé si myslím. Nicméně naději mám tak napůl.

Obecně člověk v těchto věcech nemá plán jak dál. Neví, co je dobré a co špatné. Není naučený svým fotrem, jak čelit GP, neboť to do nedávna nikdo nevěděl. Jistá naděje může být v "tlustých knihách". Ale zatím to není sexy to číst. Nikdo o tom neví. Toto se bude postupně zlepšovat. Ale zpátky k člověku, který nemá plán. On se dokáže vzbouřit a říct "NE!" svému pánu. Ale neví, co bude dál. Jako otroci když utekli od pána a pak nemohli fungovat ve společnosti, protože nevěděli vůbec co mají dělat. A tak je zase rychle chytli... A obecně, toto se nikdy nezlepší, neboť mobilizovat lidi ke každému dalšímu kroku na cestě k cíli, který vlastně ani neexistuje, je nemožné.

A za druhé, teď trochu více optimisticky. Těm blízkým, kteří zatím spí, nemá cenu je násilím lámat. Bohatě stačí, když se doví od tebe jak to je. A nepřesvědčovat je. A oni se časem od někoho dalšího dozví znovu jak to je. A pak od někoho dalšího znovu atd. A třebaže nebudou věřit napoprvé tobě, tak třeba na poosmé nějakému jinému zdroji. On si pak řekne. "sakra, všichni o té záležitosti furt mluví, co jim hráblo? Nebo snad mi, že o tom ještě nic nevím?". A začne se třeba zajímat. Bude nahlodaný. Třebaže ještě chvíli vzpurný, nakonec se tomu poddá a splní funkci vědoucího davu(bohužel jen davu). Nemá cenu se tím trápit. Jsme mravenci a každý má svůj úkol. A úkolem je, informovat(stačí jednou jednu bytost. Počet bytostí ovšem není omezen). Dá se říct, že je to taková reklama na nějaký dobrý názor či pravdu. Na špatný názor to moc nefunguje, neboť časem se začne ukazovat, že je to špatný názor. A tak probíhají kontranázory(tedy ty dobré) k těm špatným. Opakovaná lež se stává pravdou jen tehdy, pokud sem tam nezaznívá i pravda....

Přidat nový příspěvek