Ďakujem

Juraj | 31.07.2017

Dobrý deň.

Rád by som sa vyjadril k téme DVTR. Sledujem Vašu stránku dlhšiu dobu (týmto Vám aj ďakujem za Vašu snahu a úsilie) a preto ľuďom znalým v tejto problematike nemusím vypisovať prínosy DVTR, ktoré by mala v spoločnosti ak by bola Dostatočne pochopená. Radšej opíšem svoj pohľad, ktorý sa nezhoduje. Ak môj názor nebude prijateľný budem rád ak ho vymažete.

Usúdil som, že jediný spôsob ako poďakovať je povedať moju skúsenosť. Hlavný bod DVTR, ktorý sa nezhoduje s mojou skúsenosťou je otázka boha ako myšlienkového pojmu, niečoho čo stojí za všetkým a má nejaké plány. Hovoriť o ňom ako o niečom nie je možné (ako sa píše bez jednotky merania nie je možné merať). Preto osvietení muž môže povedať o Bohu/osvietení len to čím nie je.
Boh neexistuje ako forma myšlienky, nemá identitu ani plány. To čo opisuje DVTR je iba vyššia forma vedomia (rastlina - zviera- človek - ? ), lepší prijímač, ktorý funguje na iných zákonoch (úroveň vyšších dimenzií/vesmírov). Tam podľa mňa môže naraziť človek na bariéru vo svojom duchovnom vývoji (ostať "iba človekom s dokonalým intelektom a morálnym úsudkom ").
Človek ako prvá bytosť na Zemi má možnosť sa vedome naladiť na (myseľ to nazvala) podstatu alebo nemennosť. Za slovom Osvietenie je príliš veľa mysticizmu a myseľ si začne predstavovať Osvieteného ako bytosť, ktorá činí "zázraky". Konať zázraky je iná forma znalostí, ktorá však nie je prístupná hocikomu, kvôli zodpovednosti.
Je jedno čo sa udeje vo vesmíre podstata ostane nemenná. To ako sa človek správa voči sebe (celý vesmír je iba odrazom jeho samotného) sa tohto bodu nedotkne, surovo povedané je jedno či zabijete alebo budete misionárom v Afrike, pretože človek koná sám pre seba. Je to čistý "Egoizmus." Ak ukradnete kradnete iba sebe, ak dávate dávate iba sebe. Podstata JE a ostatok (subjektívny Vesmír so súčasnými MIM ) vzniká a zaniká bez ovplyvňovania podstaty.
Dverami medzi týmito dvoma "aspektami" je chcenie . Chcenie byť upriamený na život človeka ako (osobnosť) alebo na "nemennosť." Je ťažké popísať túto "silu" no dá sa povedať ak odstránite zo života ( Ja ako osobnosť) a pochopíte iluzórnosť vesmíru, no zároveň jej (súčasné) pevné pravidlá spočiniete v tejto podstate, ktorá je stála a nemenná.

Přidat nový příspěvek