Re: Re: Re: to kwon

Miki - SK | 25.07.2017

Dušan:-))
a čo sa nato pozrieť tak, že ako sa mení organizmus vekom, tak sa má meniť skladba stravy? Je rozdiel medzi pubertiakom (chalanom) čo medzi 15 a 21 rokom "vyžerie" každý večer chladničku aj je ako trieska, a tridsiatnikom ("čerstvo" 1-2 roky po svadbe) ktorý sa zagulatí... nehovoriac o 50 ročných čo "tvrdohlavo" držia spôsob (alebo skôr množstvo) stravovania ako pred 30 rokmi... A v 60 sa začnú sťažovať že priberajú už len s pohľadu na jedlo :-)
Celé je to o počúvaní čo moje (MOJE) telo potrebuje, Ak niekomu vyhovuje makrobiotika, prečo nie... Ak chce niekto len rastlinnú stravu, fajn. Ak mám rád údené (a po požití ma neskolí "žlčník") super... Ale to neznamená ,že existuje univerzálny návod ako sa stravovať. Len doporučenia....
Ak budeme uzavretá skupina (spoločenstvo) ako napríklad Masajovia v Afrike budeme piť mlieko s krvou - a bude to v poriadku...
Otázne je či sme (stredná europa) uzavreté spoločenstvo? pretože za posledných 1000 rokov sme nielen "kultúrne" ale aj "rasovo" zmixovaný. často sa stretávam (možno si to len viac uvedomujem) že v rámci jednej rodiny (bunky) je celá paleta "chutí" - a teraz čo??? Hroziť? Presviedčať? Alebo "dospieť" a uvedomiť si že KAžDý je zodpovedný len sám za seba???

Tento Joxov článok neznevažujem a ani nekritizujem i ked... Jeho dôležitosť (ako aj príspevkov označených ako trolizmus) je v tom, že mnoho ľudí začalo (konečne!) hľadať to čo im konkrétne sedí, alebo skôr by som napísal - čo im škodí. Ale na to neexistuje jednotná šablona (nie sme Masajovia... a možno aj u nich sa "vyskytne" občas vegetarián ktorého vyženú :-) ...)

Přidat nový příspěvek