Re: No to mě podrž

popolvár | 21.07.2017

hej máš pravdu, strava má byť ohľadom sacharidov, lipidov a proteínov vyvážená. A presne sa to dodržuje vo výžive zvierat. Aby svine čo najlepšie priberali, býčky a brojlere, čo najrýchlejšie rástli, kravy dojili až na podstatu, a sliepky znášali každý deň vajcia po celý rok, a potom vyradenie z chovu. A prezradím ti jedno tajomstvo: ani pri hosp. zvieratách nestačí vyváženosť len sacharidov, lipidov a bielkovín. Musíš pamätať aj na minerály a nielen také obyčajné, ale v strebateľnej forme, najlepšie v podobe chelátov... Lebo ináč, si prasce budú obžierať chvosty a uši, hydina sa ozobávať až do krvi, kravy nezabreznú a aj keď, tak po otelení po troch mesiacoch dojenia odídu na mäknutie kostí...
A nehovor, že článok je šarlatánstvo, lebo si si nedal námahu ani trocha pouvažovať nad danými informáciami. A prezradím ti ďalšie tajomstvo: ja na delenej strave fungujem už viac ako tri roky a nikdy som sa necítil lepšie. Síl a energie aj výdrž mám viac ako v mladosti, lekárku okrem zubára som nevidel ani nepamätám...

Přidat nový příspěvek