Makrobiotická strava.

Definitiva | 21.07.2017

Článok je to odborný, strašne veľa informácií, ktoré v dnešnom reklamnými podvodmi presýtenom svete človeku veľmi nepomôžu.

Campbell napísal Čínsku štúdiu, vedecké štatistiky o vyše sto rokoch výskumu dlhovekosti a príčin civilizačných ochorení. Strava lieči a zabezpečuje prevenciu pred chorobami a dlhovekosť. Vedec Campbell napísal knihu, ktorá sa výborne číta a je zrozumitelná pre všetkých!!! Konkrétne popisuje aj vládu korporácií nad štátom v mene zisku a na úkor zdravia a života ľudí!!!

Kniha: Kushi, Makrobiotikou ke skutečnému zdraví. Kushi sa zhoduje s Campbellom o účinkoch stravy na zdravie, prevenciu a dlhovekosť. Názov knihy: Makrobiotika= DLHÝ ŽIVOT, plus SKUTOČNÉ ZDRAVIE, tieto dve veci sú v súlade a vzájomnej symbióze.

Západný štýl stravy zabíja ľudstvo. Min. od 2.sv.vojny je tento proces intenzívny a po ovládnutí trhu korporáciami, ktoré uprednostňujú zisk pred zdravím a životom je ľudstvo doslova likvidované.

Čo vás zabíja: fajčenie, drogy... mlieko a všetky mliekarenské výrobky, cukor a sladidlá okrem ovocia, biele múky, oleje, tuky, mäso okrem bielej chudej ryby, všetky potraviny, ktoré boli priemyselne spracované, droždie.

Mám osobné skúsenosti so Západnou stravou, aj s makrobiotikou, aj s nevyliečitelnými!!! civilizačnými diagnózami a desiatkami klinických príznakov ako sú kolísajúci tlak krvi, kŕče svalov, srdcové arytmie, únava, zlá nálada a nervozita.... a nepomáhala ani pravidelná fyzická aktivita-BEH!!! Dnes neberiem žiadne lieky, nechodím k lekárovi, fyzicky som ako mladík, psychicky vždy optimista, fyzicky a psychicky som NEUNAVITELNÝ. Najťažšie nebolo prejsť na makrobiotiku, ale skončiť konzumáciu liekov, strach, že sa niečo zlé stane a to v období, keď už príznaky chorôb ustúpili. A stal sa veľký prd. Makrobiotiku som začal ako poslednú možnosť, keď lieky na civilizačnú diagnózu nezaberali!!! Zlepšenie pocítite zo dňa na deň a zlepšovanie stavu konštatujem aj po mesiacoch makrobiotiky.

Sme vychovávaný v celoživotnom strachu, strašia vás politici, lekári... lekári ma strašili čo nesmiem jesť, vraj nesmiem zeleninu, vlákninu, čo mi zdravý rozum vravel že to predsa nemôžem, lebo vláknina mi robí klinicky dobre. To som ešte nepoznal ani Campbella a ni Kushiho.

K článku. Veľa odborných informácií a výrazov navodí neznalému chaos v hlave, naviac sú tam doporučené veci v rozpore s makrobiotikou /mliečne výrobky/. Inak článok je dobrý. Ale Kushi vám na jednej strane zo 650 strán /čo tiež pokladám za zbytočnú prebujnelosť/ nakreslil pyramídu makrobiotickej stravy, ďalej uvádza recepty pre konkrétne ochorenia. Funguje to na 100 %.

Campbell nenápadne píše jednu vetu o holistickom prístupe ku zdravému spôsobu života, ten zahŕňa zdravú stravu, dennú fyzickú aktivitu, zdravé životné prostredie a duševnú pohodu. Ak sa chcete stať Človekom s "Č", tak by ste mali dať politikom povinnosť robiť politiku v zmysle holistického prikázania. Nesmieme podľahnúť korporáciám, musíme nekompromisne presadzovať svoj záujem o zdravý život a životy našich detí. Vládnu nám zločinci, lebo si zločincov volíme!!!

Přidat nový příspěvek