Re: Re: mlieko

popolvár | 20.07.2017

ad. odkazy na presné zdroje, a nie niektorí autori - s týmto je v mojom prípade trocha problém. Je to podobne ako s piesňami, ktoré sa mi páčia - proste sa mi páči, no nie je až tak pre mňa dôležité si pamätať názov, autora piesne, album atď. A takisto je to u mňa s mnohými informáciami - ak zaujme, naštudujem si to celé a praxou preverujem. Ale odkiaľ som to pred mnohými rokmi zobral - to už odo mňa nechci. A aj keď som si niekedy archivoval odkazy, tak pred rokom "čert zobral usb-éčko" a všetky dáta s ním...
ad. teplé pokrmy z rajčín - z vlastnej praxe (overené na konkrétnom človeku a podložené meraním) sú veľmi dobré pre cukrovkárov. Ak si diabetik dá paradajkovú polievku (ale nie klasickú z pretlaku s kopou cukru, ale z čerstvých, prípadne zaváraných paradajok, prípadne sekaných konzervovaných), tak môže bez problémov si dať aj sladké šúľance s makom, či sladké pirohy a pod. Cukor mu nestúpne. Prišiel som na to náhodne, keď si diabetik riadne doprial sladké pirohy a chcel som ho zmeraním hladiny cukru postrašiť, že akú paseku v krvi narobil - nenarobil - paradajková polievka to udržala v tolerovanej medzi. Potom som si to viackrát cielene overoval - vždy zabrala.

Přidat nový příspěvek