Re: Re: na rodinu

Mariet | 19.07.2017

Nepopira, i ten clovek narozeny mimo rodinu ma matku, nevysel prece nekomu v krizovce :-). I svobodna matka s ditetem je rodina, ikdyz neuplna. Ma stejny narok jako rodina uplna. Otec ( nebo i matka, zadne rozdily), pokud se nechce starat o deti, ktere zplodi, nedostane samostatne zadnou pudu. A v pripade rozvodu? Rozdelte si pozemek, prehradte kdyz chcete, ale narok na dalsi pudu neni. Lidi by pristupovali k rodicovstvi a k manzelstvi uplne jinak. A i ke svym rodicum. A vzdy je reseni, kdyz je vule. Nekdo dospeje a chce se osamostatnit a treba deti mit nemuze a nebo nechce, take ma narok na pozemek jako pro rodinu.

Proste ten narok by dite nemelo pri narozeni, ale az v dospelosti, kdy je schopno na te pude pracovat a uzivit se. Vsechno jde dopilovat i pro pripady postizenych ci odlozenych deti a nabidnout zvyhodneni tem, kteri se o ne postaraji.

Dane naturalni ci vlastni praci v potrebnostech, jako jsou napr. skoly, nemocnice, ale vsechno si domluvi lide v komunitach, kde ziji, podle podminek tamnich a ne nadiktovanych globalne.

Kdyz zminujete anitkoncepci, tak to je vec tech lidi. Za doby mych rodicu zadna neexistovala. Ja jsem ze 7 deti. A meli jsme nizsi zivotni uroven nez rodiny se dvema ci tremi detmi, ale rozhodne ne pokud jde o vyzivu a peci o nas. Zivila nas zahrada, meli jsme spoustu domaciho zvirectva, vlastni mleko, syry, nikdo netrpel hladem, a meli jsme vinohrady, svestky, i chov norek, coz slo na prodej jako zpracovane vino ci slivovice. A otec chodil do prace. Az jsme odrostli i maminka pracovala, i auto jsme si poridili.

Dovolim si tvrdit, ze lide, kteri vyrostou v realite, kdy jsou plne zavisli na tom, zda ziskaji praci, aby mohli vubec existovat, ziji ve stresu, a stres ubiji tvorivost ci aktivni potencial cloveka, at uz si to uvedomuje nebo ne. Tvorivost dava cloveku prirozenou radost ze zivota a souperivost, kterou mame v sobe, lze uplatnit v te tvorivosti. Namisto toho jsou lidi nahnani do tzv. trzniho hospodareni, ktere neni nicim jinym nez honbou za tim, co si kdo na kom utrhne, doslova. Takto se degeneruji lide na nicive roboty.

Přidat nový příspěvek