Re: Re: Globálny terorizmus a jediný liek na teror

Metla | 14.07.2017

No, ja mám skoro 90 ročnú mamu. A keď som sa jej opýtala či pozdrav Na stráž!, bol fašistický a prečo. Odpovedala mi, že to bol obyčajný pozdrav, ako aj Dobrý deň!, Nazdar!, že sa tak bežne ľudia zdravili. Asi boli zombíci. Iné mi však vŕta v hlave. Prečo je ten prvý "Slovenský štát"tak očierňovaný a neprijateľný? Keď moji starý rodičia mi vraveli, že sa lepšie ako vtedy nemali. Slovensko malo za 5 rokov existencie, ak nie najtvrdšiu, tak určite jednu z najtvrdších mien v Európe? Vychádza mi, že úspech sa neodpúšťa. Prečo bol "Slovenský štát" hospodársky taký úspešný je dobrá téma na zamyslenie i dnes, keď sme skončili. Čelní predstavitelia štátu, mali hmotnú zodpovednosť, za svoje rozhodnutia. Pracovali pre národ a boli to naozaj odborníci na prácu ktorú robili. A preto je všetko, čo sa spája s touto dobou FAŠIZMUS, aj pozdrav. Podotýkam, že svojich predkov nepokladám za fašistov, lebo boli proti vojne, veľmi aktívne sa zúčastnili SNP, skrývali vo svojom dome židov, boli vypálení a Nemci im zastrelili 2 synov. A komunisti im nepriznali ani 255- ku. Na čo som dnes hrdá.
Čo sa týka náboženstva, tiež si myslím, že návrat k viere našich predkov by bol chybou. Veľkou chybou, bol aj zvyk našich predkov byť veľmi tolerantný k viere iných. Naše územie je späté s kresťanstvom, či krvavým či akým. Je to naša minulosť. A z minulosti by sme sa mali poučiť a najmä ju dobre poznať. Tam je naša cesta. Aj teror nám môže pomôcť. Veď my môžeme byť tiež teroristi. Zachytili ste to zdesenie, pri útoku na modliacich sa moslimov? Terorizmus presadzuje GP! Je to jeho práca.

Přidat nový příspěvek