Re: Re: Re: Re: Re: cista utopia

JaroX | 15.07.2017

Pochopil som, že zo začiatku si považoval celý článok za utópiu, potom mnou navrhované zmeny v diskusii za neschodné, a nakoniec mnou navrhované zmeny za nutné k tomu aby tá teória s energovariantom bola funkčná a motivujúca k efektívnosti spotreby energie. V tom problém nebol a nie je. A ten posun od "utópie" k "nutnému" je na začiatok dobrý :)

Áno, chcem úplne nový spôsob fungovania sveta a v zavedení energovariantu pre výpočet HDP a kurzov mien štátov vidím veľmi dobrý krok k lepšej, spravodlivejšej ľudskej spoločnosti na Zemi. V takomto novom ekonomickom systéme by boli postupne odbúravané aj prekážky, o ktorých správne píšeš (1-4).

A k tomu, čo som neporozumel:
- ako myslíš to, že energovariant v článku (so zmenou výpočtu zo spotrebnej na výrobnú metódu v diskusii) by nebol samoregulovateľný (v porovnaní s ktorými už efektívne fungujúcimi, spravodlivými ekonomickými systémami?),
- možno sa mýlim, ale mám pocit, že tebe momentálne vyhovuje súčasný systém a chceš počkať, kým sa ľudská spoločnosť sama od seba uvedomí (osvietenie mimozemšťanmi?), zmení, a už nebude potrebovať vôbec žiadne peniaze. To za utópiu zas považujem ja. Chápem, že ľudia, firmy, štáty už sú zaradené v bežiacich procesoch a principiálna zmena uvádzaná v článku by vytvorila neistotu, určite aj krízy, zlyhania... takže prechod na takýto nový systém by musel byť postupný, s prechodným obdobím.

Přidat nový příspěvek