Re: Re: Re: Re: cista utopia

jh | 15.07.2017

"no tak vidíš, najprv hovoríš, že utópia, neschodné, a na koniec nutné."
to, ze je to pre vas energovariant nutne, este neznamena, ze ja ako celok povazujem energovariant za riesenie, ktore je dobre. to si si proste ty tak vyhodnotil, ale v zasade si ma vobec nepochopil.
fiat v sucasnej podobe je zly, ale nevidim dovod, preco by sa to malo vyrovnat cez energovariant. ty v podstate nevidis ani to, ze tie prepocty, ktore si navrhol, by take slovensko, plne zavisle na energiach z vonka dostali do este prekernejsej situacie, ako je teraz, vobec by kvoli tomu nebolo mozne restartovat mnohe odvetvia lokalne v state, pretoze by sa to "neoplatilo". hlavne nech si rusko polepsi. ako hovorim, kaslat na taky system a vas sposobom uvazovania je mi uplne cudzi. toto nie je system pre svetlejsie zajtrajsky. je potrebny system, ktory bude samoregulovatelny, a to teda energovariant nie je.

tie staty co si vymenoval, tak parazituju nie kvoli spotrebe, ale kvoli tomu, ze maju:
1) kolonie, ktore drancuju
2) jebu sa do vsetkych statov, a zoberu si odtial co potrebuju, specialne je na tom afrika, stred a vychod eu
3) maju dolar, a tym parazituju
4) obmedzuju vyrobu inde, vselijakymi nariadeniami, clom a pod, a potom pretlacia svoju vyrobu uplne vsade, za svoje ceny

keby nemali kolonie ala afrika, ci stredna a vychodna eu, tak by sa u nich okamzite odohral prepad zivotnej urovne, nedostatok financii na dochodky a pod.

ja sam poznam vela zapadniarov, ktory nemaju vobec velku spotrebu, maju dobre postavene domy, takze nespotrebuju vela tepla na kurenie/chladenie, maju solar na vodu, solar na elektriku, maju 1 auto, castokrat aj stare, kupuju veci lokalne (tym odpada prevoz tovaru z tramtarie + menej obalov - plastov), moznoze si 2x za rok zbehnu niekam na dovcu letecky, ale nie je to pravidlo. do prace dochadzaju vlakom/metrom takze ideal. co chces od tychto ludi, kde sa maju podla teba uskromnit? vymenoval som v zasade vsetky druhy cinnosti, ktore ked nie su spravne, potrebujes 3 a viac planet, aby si prezil.

"netreba získavať extra energiu, len treba zastaviť bezbrehé drancovanie prírodných zdrojov, treba začať viacej pracovať na obnoviteľnosti zdrojov"
ty chces ale uplne novy sposob fungovania sveta. ty nechces len energovariant, ty chces skutocne svedomie na vsetkych urovniach. ty nechces kazitka. ty chces, aby cina prestala chrlit tie somariny vsetkeho druhu. ty chces, aby ludia neboli donekonecna oblovany reklamou, kup si novy telefon, dovolenku, auto, zober si uver. ty chce kompletnu zmenu systemu, smrt kapitalizmu a jeho nekonecneho rastu. toto bude mozne v buducnosti, ja sa pozeram na realne riesenia, nie na nesplnitelne sny. potom ale ako hovorim, uz nebude potrebne mat peniaze, pretoze svedomie to umozni. a tak sa vraciam na zaciatok svojho prispevku. pozri si moju prvu vetu hore a pochopis.

Přidat nový příspěvek