Nemysim ze koment bol mimo temu

Tomi | 10.07.2017

Clanok je o zotroceni financnym systemom a ja som hovoril aj o tom.
...
Tabakovy priemysel je sucast financneho/ekonomickeho systemu a v sucasnom nastaveni aj napriek systemovim povedzme "chybam". Aj napriek tomu sme to mi sami, kto rozhoduje o tom co podporime svojimi peniazmi. A ja som pojednaval o malej casti tejto skladacky. Pretoze clovek, ktory fajci podporuje tabakoce koncerny, (ktore vedu nie moc zodpovedny ludia a su sucast financneho systemu) a zatazuje (oslabuje) svoj stat, rodinu, ziv. prostredie a seba po zdravotnej a teda aj finanncnej stranke (liecba nasledkou). A ja som na tomto priklade pojednaval o tom co sa deje na povedzme psychologickej urovni.
...
Iste chapete ze finanncny system je sucastou (iba malou castou) ovela vecsie globalneho systemu ktory zahrna vsetky oblasti zivota a zasahuje aj do zivota rodiny - ma vpliv na klimu vo vnutri domacnosti -
Nedostatok penazi (horsie socialne prostredie) maju za nasledok napetie v domacnosti, kde su castejsie pripady napr. rozvodov. Rodicia casto frustrovany koli financnej sytuacii casto reaguju neprimerane (zatazuju si svedomie) , alebo v honbe za peniazmi sa o dieta ani nemozu (nemaju cas) postarat (cas na vychovu). . To pri vychove dietata skodi jeho rozvoju (dusevnemu aj telesnemu) v zlom socialnom prostredi su castejsie pripady alkoholizmu, drogovej zavistlosti, u dospievajucich aj rodicov. Co sa odraza aj na zivote (fungovani) statu lebo pre takto frustrovaneho a zufaleho (emocne nevyrovnaneho) cloveka je tazke pouzivat hlavu a tak nevedome skodi sam sebe aj okoliu...
Atd. Atd....
.....
Iste chapete, ze je to velmi obsazne vzhladom na zlozitost, komplexnost ci prepojenost velkeho mnozstva zloziek socialnych supersystemov (globalne brzstrukturne riadenie) a ich mnohych komponentov (navzajom previazanych pod systemov v podobe napr. roznych Institucii (strukturne risdenie) a ich vzajomne prepojenie pretinajuce vsetky oblasti kazdodenneho (vsedneho) zivota kazdeho cloveka.
...
A ja som pojednaval len o malej casti tohoto komplexu a konkretne o tom ako funguje bez strukturne riadenie, teda len o jeho malej casti. A to s "psychologickeho" (duchovneho) a biologickeho (chem.) hladiska. Ako sa dostavame do zajatia napr. Drogovich zavistlosti, ktore su finanncne (ale aj zdravotne (telesne aj dusevne) nakladne...

Přidat nový příspěvek