Energoinvariant je záležitost příliš složitá .

děda | 10.07.2017

Osobně také pochybuji že je objektivním prostředkem měření výkonu ekonomiky. Ale problém vidím především v jeho složitosti.
Je prakticky jisté, že podíl podvodníků a manipulátorů se v populaci tak hned nezmění. Pamatujíc válku, za poslední čtvrtstoletí pozoruji že roste mnohem rychleji. A jejich podíl v politice a státním aparátu je a bude obdobný, ne-li horší, jako dosud.
Ve složitém systému, tedy těžko občanům pochopitelném v principu, a už vůbec ne v detailech, si tyto elity opět bezmezně zařádí podobně jak to vidíme dosud.
Oproti tomu například zlatý standard je nepoměrně jednodušší a proto pro elity hůře znásilnitelný.
A také si nedovedu představit, jak by se dnešní politici v potřebném množství států byli schopni na něčem složitějším domluvit.
(A na něčem jednoduchém už vůbec ne. Právě proto, že by jim to ty machinace a deformace na které si zvykli ztěžovalo.)
Zdá se že vývoj k lepšímu finančnímu systému bude muset "jít silou". Pokud možno postupně, využitím v počátku i toho zlata, což se už děje.
Nezavrhuji zcela Energoinvariant, ale než by "se ujal", uplyne tak dlouhý čas, že s energiemi to bude asi úplně jinak.
(Budoucnost si doma prakticky už zkouším: zelenina a strava z 90% ze zahrady, spotřeba elektřiny 10% průměrné, topení 100% ze zahrady a kousíčku lesa, do Kauflandu sotva 4x za rok. Jediné co mi "chybí" je výkonná tiskárna bankovek - jenže už ji nepotřebuji. A lidé by se měli - spíš budou muset - vrátit na venkov. Toto je dnes možné pro důchodce, v budoucnosti to čeká nezaměstnané)

Přidat nový příspěvek