Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hřích není klišé........

vegetarian | 27.06.2017

Napsal jsem toto v předchozím příspěvku:
"Člověk v souladu prostě nežije, a to jsou ty zásadní hříchy, proti přírodě, jejímu znečišťování, drancování pro zisky, proti jiným lidem, v zájmu získání rozhodovací moci, a tedy i proti samotnému životu."

Aby to celé ale bylo kompletní a ukázalo to celou tu šlamastiku v celistvosti, je třeba poukázat ještě na morální krizi a žití většiny společnosti proti etickým pravidlům. Pak je ta biosféra zcela narušena a hřích většině lidem vládne. Tedy v žádném případě není hřích klišé. A jeho působení, píšete "význam", ale to bych dal do uvozovek, je určující pro neblahý vývoj lidstva. Sám sebe se ptám - čím je to způsobeno? Porucha biosféry, nesoulady, nevzniká sama od sebe. Je to lidská mysl jako velmi propracované působení negativní síly v nás. přímo toho ďábelského v nás. Namátkou degradující vášně neovládnuté mysli:

lidský chtíč, vyjádřený touhou po sexualitě, po drogách všech druhů, po hrách, které ubíjí a spotřebovávají náš vyměřený čas v doslovném přežírání, doslova animálnost v nás; dále pak zloba, hněv, závist a sobeckost, hledání chyb na jiných, špatné smyšlení o jiných; chtivost mít víc i za cenu podvodů a lží jako přehnaná touha po materiálních požitcích s používaným podváděním, cílevědomým lhaním, zlodějstvím, úplatností; lpění na svém já, které vede k závislostem a k tomu, že nemáme čas na sebe a žití duchovních principů a nakonec neskonalá lidská pýcha, ego, samolibost, předvádění se vychloubáním, kdy se cpe to nízké JÁ do popředí a tak říkajíc doslova přes mrtvoly.

Ano, tzv. budoucnost budoucí sklizně jako kvality života si vytváříme zcela sami, svoji svobodnou vůlí.
Takže význam hříchu jsem snad po pár hodinách v této diskuzi pochopil. Možná s tím ale nebudete souhlasit.

Přidat nový příspěvek