definice hříchu?

Nikdo | 22.06.2017

Velmi kvalitně napsaný text, děkuji.

Bůh není náš despotický vládce, kterého musíme poslouchat na slovo. Takový světonázor si přejí parazitické elity, aby mohli konstruovat společnost, kde dav musí ve jménu boha bezpodmínečně poslouchat a když neuposlechne bude nelidsky trpět. Ovládaní pomocí strachu - je známo, že ve středověku se předháněli kazatelé v líčení pekelných muk až ženy omdlévali, při takových kázáních.

Připodobňuji Boha k rodiči, který nás chrání a občas nás profackuje pro naše dobro, buduje nám hranice, kvůli našemu růstu, aby jsme je mohli překonávat a tím se učit.

Moje definice hříchu je spojena s vědomím a svědomím, když vědomě udělám něco co vím, že není ono kvůli osobním zájmům nechám proběhnout něco špatného. Pozná se to podle toho, že začne bolet svědomí. Zločinci se většinou dostanou do kruhu, že tu bolest se snaží ignorovat a řešit ještě větším násilím.

Jenže někdy se stane něco špatného, protože se nedává pozor a přitom není přítomen přímý záměr ke zlu. Pak toho člověk lituje a svědomí bolí i když si nepřála bytost nic špatného. Tady je potřeba jít ke kořenům a přijmout zodpovědnost a uvědomit, že nelze žít jen tak svévolně, ale potřeba za každých okolností co nejvíc vědomě a s co nejsprávnějším záměrem, bez etiky a morálky se prostě šťastně žít nedá. Návod jak k tomu přistupovat dobře popisuje Jardob v článku.

Existuje pokání a tím bůh umožňuje, aby se nemuselo trpět. Uvolní se tlak v psychice, ale musí se začít tvrdě makat, podle stupně odklonění od záměru božího. A navíc bůh mnoho chyb zahladí a odpustí, pomocí šťastných "náhod" a má velkou trpělivost, nicméně kdo si stále trvá na svém a vzývá satana (ať přímo nebo v přeneseném významu) dostane se dřív nebo později na hranici božího dopuštění a bude to hold bolet, tak je svět sestrojen.

Ještě se vrátím k článku http://leva-net.webnode.cz/products/zakladna-otazka-psychologie-ako-vedy/ - Základní otázka psychologie - kdo vybírá prvotní informace, které v životě zpracováváme - my sami nebo nás je poskytuje bůh vše držitel, přikláním se k druhé možnosti. Zapojuji tuto informaci do svého života a zlepšuje se mi vztah ke mně samotnému i okolí a také mým blízkým, kdy více respektuji jejich růst, protože oni mají od boha jiné informace a setkáváme se pouze v některých oblastech. Velmi to s hříchem podle mne souvisí, ale již to nebudu teď rozvádět.

Poznámka:
Můj poslední "objev", proč je potřeba číst tlusté knihy a opakovat z různých úhlu podobná témata. To je proto, že máme zakořeněný odmalička chybný světonázor podsunutý nám od GP. Takže nestačí si něco přečíst a porozumět tomu. Je potřeba to pevně ukotvit vytvořit v mysli stabilní takový obraz skutečnosti, který ji více odpovídá, to nám zaručí lepší více odpovídající reakce na skutečnost (lepší řídící manévry). Když si to jenom přečtu a i když to rychle pochopím, tak stejně v krizových situacích, kdy není čas tolik přemýšlet, budu jednat podle starých programů s chybami. proto je potřeba uplatňovat důsledně nové poznatky v praxi a přeorientovat se na nový vhodnější popis skutečnosti (subjektivní odhad - možná se to zapíše i do DNA).

Poznání a poznávání zdar!

Přidat nový příspěvek