Re: Re: Re: Re: Re: Fail states

M.C. | 07.06.2017

Taky už v těch diskuzích pod jednotlivými články začínám mít kapku chaos a musím to hledat.
Ad existence Boha: Proč jsem o existenci Boha přesvědčen? Protože věda už jeho existenci nepřímo dokázala, akorát se tím nechlubí. Já bych se taky asi moc nechlubil tím, že se mi po mnoha letech úsilí podařilo dokázat pravý opak toho co jsem dokázat chtěl.
Vědě se totiž podařilo všechny ostatní teorie o vzniku a vývoji života na Zemi vyvrátit. Prostě bez nějaké inteligence, která něco vymyslela, má dost velkou sílu na to, aby dokázala svoje myšlenky materializovat a začít tomu dávat řád se to neobejde.
Už A. Einstein prohlašoval že samovolný vznik a vývoj živých organismů dle Darwina je stejně pravděpodobný, jako to, že se následkem výbuchu v tiskárně sama vysází a vytiskne Encyklopedia Brittanica. Bůh není dědeček na obláčku ale něco, přesně nevíme co, ale většina viditelných projevů má povahu nějakého jevu na elektromagnetické bázi.
Bůh dokáže komunikovat s každým člověkem, ale ten člověk musí chtít komunikovat s ním. Pokud budu někomu volat a on telefon neslyší nebo nezvedne, nebude žádná komunikace.
Když v situaci, kdy už to nevypadá vůbec dobře, požádám Boha o pomoc a situace se vyřeší jakž takž dobře, tak po padesáti a více případech už nemám důvod pochybovat.
To by bylo na delší pojednání.
Mimochodem, kterého zvířete jste se ptala, jestli věří v Boha?
A co vám odpovědělo?

Kde vidím, že velení amerických ozbrojených sil se vy vydalo na cestu pravou?
Leze to z jejich slov a činů. Poprvé jsem to zaregistroval na tiskovce tehdejšího ministra obrany Leona Panetty a náčelníka genštábu generála Dempseyho právě v únoru 2012.
Od té doby je vidět, že armáda si dělá tak trochu vlastní politiku odchylnou od kurzu nastaveného vládou a občas kroky vlády vysloveně sabotuje, jako třeba v září 2013 kdy po provokaci s chemickými zbraněmi v Sýrii začal Obama mluvit o intervenci a generál Dempsey prohlásil, že žádná intervence nebude, později to dovysvětlil, že by to bylo moc drahé. Odkdy si armáda láme hlavu tím, kolik akce stojí? No, nějak to zdůvodnit musel, aby z Obamy neudělal ještě většího blbce než byl. Potom se to vyřešilo diplomaticky.
Od doby, kdy tomu šéfuje generál Dunford se tento trend ještě posílil. Už několikrát došlo ke střetům různých složek ozbrojených sil, kdy jedna konala dle rozkazu vlády (nebo CIA) a druhá se jí ve splnění úkolů pokusila zabránit, někdy i silou.
Ta historie z února 2015 jak velitelka spojovací jednotky USAF stopla Cameronův příkaz k použití jaderných zbraní na provokaci vůči Rusku na Ukrajině je celkem známa. Přenos povelů ponorkám s jadernými zbraněmi po amerických superbezpečných spojovacích kanálech nabídl (vnutil) Britům právě Leon Panetta.
Nedá se plošně předpokládat, že se v amerických velitelích hnulo svědomí. V některých možná ano, u ostatních to je spíše pud sebezáchovy, který jim říká, že vláda dělá politiku, která vede ke střetu s obnovenou jadernou mocí Ruska a v konečném důsledku ke katastrofě pro USA. Pro ně je America first!
Proto od nich nelze očekávat přehnanou vstřícnost, ale ani splašené a nepromyšlené kroky.
Je vcelku možné, že část velitelů se snaží svoje ,,polepšení" jenom imitovat, ale s tím nepochodí, Rusové jim už dávno nevěří ani Dobrý den, než jim někde uhnou, velmi dobře si ošéfují, aby dostali odpovídající protihodnotu.
Ad Putin: Jakto že Putin na lidi nepůsobí dobrým slovem? Vždyť si vemte jeho vystoupení a rozhovory z posledních let. Žádné vyhrožování, nadávání, samé: podívejte se, vezměte v úvahu, posuďte sami atd. V podtextu: ,,už se vy blbové konečně zamyslete nad důsledky svého jednání", viz závěr jeho vystoupení na VS OSN: ,,Uvědomujete si aspoň nyní, co jste to natropili?"
Ano, nemít sebou jaderný kufřík, asi by ho poslouchali stejně jako Porošenka na tomtéž zasedání. Ale tak je to správné. Nejlepší způsob uplatnění síly je její včasná a dostatečně důrazná demonstrace a projevení vůle ji použít. Potom k vlastnímu použití zpravidla nedojde. V Sýrii pod ruské bomby bez mrknutí oka posílají mudžahídy z celého světa, na těch nezáleží, ale když jim Rusové na oplátku za ,,omyl" v Deir-az Zoru vybombardovali spojovací bunkr v Aleppu, kde bylo 30 jejich lidí, tak z toho byli dost špatní. Od té doby si dávají zatra pozor aby někde nezavadili o Rusa. Z amerických vojáků se nestanou pacifisté ani humanisté. To bychom po nich chtěli moc. Ale může se to ustálit alespoň na stavu jako za studené války, kdy se oba protivníci respektovali a byly určité pravidla, aby nedocházelo ke zbytečnému vyhrocování situace.
Demontáž Deep State zřejmě dost drhne a armáda nechce sáhnout ke krajním opatřením. Někde jinde píšete, že Trump podepisuje dekrety rušící všechny sociální programy a vyprodává co se dá. To mi připomíná likvidátora společnosti.
Buď armáda tu neválečnou variantu perestrojky v USA vzdala nebo je za tím ještě něco.
Posledních pár týdnů mám takový fofr, že nestíhám ani články na netu číst - tak jsem se třeba v pondělí dozvěděl, že byl v Londýně nějaký útok. A on byl v sobotu.

Přidat nový příspěvek