pardon

Perun | 05.06.2017

Nereagoval som na diskusiu, ktorú som svojim príspevkom vyvolal, teraz to asi málokto bude čítať, ale predsa len dlžím poznámku:

málokto s (českých) kritikov môjho príspevku si všimol úplne zásadnú a pritom do očí bijúcu vec, že velmi striktne rozlišujem Československo a Česko-Slovensko. O 1.útvare píšem, že po roku 1938 stratil opodstatnenie a ani v budúcnosti ho mať nebude (aspon v dohladnej budúcnosti).
Zato Česko-Slovensko nádej malo, a dokonca že po r.2004 v ňom akoby znovu žijeme (žiadne hranice, spoločná armáda atd.).

V podstate je ťažko pochopiť, ako si tento rozdiel česi nedokážu všimnúť. Ale to bolo už počas pomlčkovej vojny v r.1990 - pre čechov zmena názvu z Československa na Česko-Slovensko automaticky znamenalo vlastne rozpad štátu , separatizmus, samostatné Slovensko atd.atd. A to vidím aj v tejto diskusii. Inými slovami - ako ste neboli pripravení na rovnocenné spolužitie v r.1990-92, tak nie ste dodnes. Našťastie, život sám je silnejší než vaše detinské zarputilosti. Česko-Slovensko, alebo kludne Slovensko-Česko existuje a zrejme aj bude existovať, ako píšem v tých 3 variantách "velkého brata".
(tak ma napadlo: mnohí rodičia nedokážu vidieť vo svojich dospelých deťoch zase nič iné, ako to malinké bábo, ktoré potrebuje neustále chrániť, ale aj sekírovať :-) Tak to vidím aj teraz - stále tie isté reči, ako sú slováci schopní len pásť ovce atd. Realita je už úplne niekde inde vo všetkých smeroch. Len vy stále "tatíčkujete".)

Přidat nový příspěvek