Re: S církví to je složité

Tomi | 29.05.2017

Tomu ja chapem, ale je treba oddelit vieru od nabozenstva, cirkev od biblie. Nesuhlasim ze biblia je dielo cirkvi. Cirkev ju iba pozmenila - nieco vymazali, nieco upravili a nieco proste vykladom prekrutili.
Nic menej biblia je vo svojej podstate totozna zo vsetkymi uceniami. Samozrejme je pisana inym sposobom. Napr. V porovnani s knihou svetla je pisana takym sposobom aby bola pochopitelnejsia aj jednoduchsim ludom bez vecssich znalosti o svete ci vesmire a tak ako je napr. Kniha svetla spojena s konkretnym miestom ktorym je rus (slovansky svet) a tiez s konkretnym "narodom" (rusmi/slovanmi) - slovan - povodne bolo oznacenie pre pravoverneho cloveka(verneho bohu-pravde), tak biblia je spojena s blizkym vychdom a zidmi. Ale duchovna podstata je rovnaka.
A to co ma na tom rozhorcuje je vase nepochopenie tychto veci a hlavne to ze krestanom je potrebne vysvetlit prave toto s takto ich ptiviest k pichopeniu toho ze cirkev predstavujuca nabozenstvo nieje potrebna pre spojenie s bohom ako hovorite, ale ze jednoducho zneuzila kristove ucenie vo svoj prospech.
Kedze nemohli zastavit sirenie sveteho pisma - hlavne kristovho ucenia, tak nad tym prevzali kontrolu a menovali sa do pozicie jeho zastupcu na zemi co neni pravda ved sam kristus nas varoval ze pridu v jeho mene a budu zvadzat a zvedu. A tiez je to samotna biblia ktora nas proszrednictvom proroctiev varuje pred rymskou cirkvov (zena iduca na selme...) a tiez naz vyziva vystupit s tejto cirkvi aby sme nemali ucast na jej neplodnych skutkoch.
...
Takze: mylite sa vo svojom chapani a ten omyl nas vyde draho - tymto ste proti sebe postavili miliony ludi. A dalsie miliony utvrdite v ich pohlade na boha - krista a jeho ucenie.
Je treba to chapat.
To by bolo na dlhu debatu, ale som tomu otvoreny a mozem v to priblizit a napovedat vam.

Přidat nový příspěvek