Re: Sliepky v STV

Cico Ciciak | 25.05.2017

Samozrejme, treba zrušiť úrok v akejkoľvek podobe, tiež dividendy, renty, podiely zo ziskov - skrátka bezpracné prachy za nič; zakázať akcie, burzy, súkromné banky; zriadiť jednu štátnu banku s bez-úročnými pôžičkami, ktorá bude poskytovať podnikateľom a ľuďom úvery iba na verejne prospešné veci...
Lenže, kto by s tým dnes súhlasil? Zaúverovaní podnikatelia, ktorí sa snažia získať ďalšiu pôžičku, aby neskončili pod mostom, alebo stále dúfajú, že zainvestujú svoje chechtáky niekde na burze, a vydelajú majland, aby boli za vodou (vilka s bazénom, Bavorák, Rolexky, ...)? Alebo bežných 99% ovčanov, ktorí majú iné starosti, ako napr. kúpiť si na pôžičku plazmu, alebo podať Loto v nedeľu, a trhnúť prachy za nič (ja sa im ani nečudujem, aj mne by sa zišli, aby som vyhladil zárez u exekútora, ktorý mi vznikol z dôvodu, keď som bol určitý čas nezamestnaný, a vykašlal som sa chodiť zametať cesty za 61,60 eura ako debil skrze ÚP)?
Skoro nik, a preto reforma spoločnosti bude prebiehať veľmi pomaly, ťažko a postupne.
A aj v tej štátnej banke musia robiť poctiví ľudia, ktorých dnes nieto; ktorí vedia, komu a na čo dať pôžičku, a komu a na čo už nie, a nie vedomé svine alebo z donútenia, podriaďujúce sa miesto svojho svedomia nejakej (skrytej) klanovo-korporátnej politike.
Je to stále IBA o morálke a chápaní, ktoré sú stále na veľmi nízkej úrovni, a o ničom inom.
A obyčajní ľuďkovia, pokrytecky kritizujúci korupciu v politike, nech si radšej pozametajú pred svojim vlastným prahom, a spomenú si, kedy naposledy urobili menšiu, nie celkom košér láskavosť svojmu starému spolužiakovi zo strednej a pod. Mohli odmietnuť, ale neodmietli, a taký politik to má často ešte ťažšie.

Přidat nový příspěvek