Re: Re: Re: celkovy vykon

Standa | 24.05.2017

Aha. nenapadlo mne, že slovo "kruh" má znamenat "čtverec" a slovo čtverec (které se zde poprvé objevuje až ve Vašem příspěvku) má znamenat "jakési oplocení".
Doposud jsem se domníval, že každé z těch slov (kruh, čtverec, oplocení) popisuje výrazně rozílnou třídu objektů a nikdy jsem je nevnímal jako synonyma. (Domníval jsem se, že kruh nemá na obvodu rohpravoúhlé rohy jako čtverec a plot že je 3D útvar, na rozdíl od 2D čtverce a kruhu)

Ale dobrá. Pokud tedy měl plot sloužit k přenosu elektrického výkonu na frekvenci na 20 Hz, pak sel lze ptát na efektivitu takového přenosu.
Byl-li ten plot například 3 m vysoký a byl ve vzdálenosti například zhruba 10 m od pyramidy (aby jeho délka vyšla hezky na 1 km), vytvořil by s jejími stěnami kondenzátor o kapacitě přibližně 2,7 nanofaradu. ( C=eS/d = (9e-12) * 3 * 1000)/10).
V současnosti vypadá součástka o stejné kapacitě takhle: https://www.gme.cz/ck-2-7n-500v-z5u-rm5-08-20 . (Je fakt, že ta dvougramová součástka je jen na napětí 500V, nevím, kolik by měla mít pyramida).

Kapacitance (ekvivalent elektrického odporu na kondenzátoru)
by při 20 Hz byla přibližně 3 megaohmy. (R=1/(C*2*pi*f) =1/(2,7e-9 * 2 * 3,14 * 20) )
To je podle mne pro nějaký rozumný přenos větší energie celkem kvelký odpor. Smysl mi to nedává především kvůli tomu, že vápenec materiálu a podloží pyramidy by měl vést proudy téhle frekvence o mnoho řádů lépe (měrná vodivost vápence je v řádu kiloohmmetrů, nízká frekvence se na tyhle vzdálenosti chová skoro jako stejnosměrný proud).

Ale třeba mne opravíte

Jinak:
Mohu se ve svých úvahách samozřejmě mýlit
Budu proto vděčen, pokud je po mně zkontrolujete a upozorníte na případné chyby.

Přidat nový příspěvek