Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zastavani se Zemana je nesmysl

Dotaz | 21.05.2017

Víte, Sugar, anonymita je problém z jednoho důvodu - že kdo je anonymní, nenese žádnou odpovědnost. Takže pokud je to přímo systémová věc - tady si nehrajeme na autorská práva, je to majetek ruského národa, ablabla - tak lze předpokládat, že je připravená půda pro to, aby nikdo nenesl následky toho, jak to dopadne. S tím mám výrazný problém, protože když se podíváte do historie, je to pořád stejná písnička - prý kvalitní řízení není vidět. Tak pokud jste někdy pracoval na řídící pozici, tak možná víte, že firmě, která má mít výsledky, by to takhle opravdu nešlo. V obřích korporacích, kde se pěstuje kultura anonymity, je efektivita otřesná, protože je v systému spousta parazitů a zisk je generovaný jenom naprosto neetickým drancováním subdodavatelů a spotřebitelů či díky dotacím a předraženým státním zakázkám. Naopak firmy s jasnou osobní odpovědností na všech pozicích fungují velice profesionálně a efektivně.
Pokud jde o "nadávání," on někdo nadává? Jestliže nebaštím nějaký marketing, tak to ještě není nadávání. Nadávat bych začal, až jestli si koupím vadný produkt.
Mě se nestane, abych neměl rezervu na novou pračku. Taky jsem nikdy nebrečel kvůli banalitám. Zedníků znám náhodou dost a drtivá většina jsou IQ tykve. Jsou i vyjímky, pracovití fachmani, kteří umí to svoje a tam to taky končí. Kdo má na víc, nedělá zedníka, to asi žijete ještě v iluzích socíku. Top managerů znám pár taky osobně. Jsou to manažeři výrobních firem a musí mít výsledky. Jedná se vysoce inteligentní a pracovité lidi. Setkal jsem se i s floutky-manažírky vyžírky, většinou v salesech. Vysoké platy přitahují spoustu neschopných, ale ukecaných příživníků.
Ale abych se vrátil na začátek: asi chápete, že v jakékoli diskusi je možné vyjadřovat se jen k jednotlivým bodům, takže vaše otázka "Jaké nabízíte lepší řešení?" je nesmyslná. Je to asi jako kdyby někdo řekl: "Moc nevěřím tomu, že tigr může žrát trávu, jak mi popisují svůj ráj Svědci Jehovovi." A vy na to: "Jaké nabízíte lepší řešení než církev svatých posledních dnů?"
Vidím, že někdo sladce oblbuje a nabízí mi to svoje "řešení." To je od něj teda moc milé. A když mě ten tigr sežere, anonyma ani nikdo nepotrestá, nebo ano?

Přidat nový příspěvek