Re: či tomu správne rozumiem

Nikdo | 11.05.2017

Čo však platí pre základné princípy, z ktoých sa komplexnosť všetkých vjavov v realite odvíja?

Trojjedinost: matrice - míra - informace, tím lze z principu popsat vše ať jsem na jakékoliv stupni poznání ať víme méně nebo více aparátu trojjedinosti se to nedotkne. Jde o metodiku, nepřináší to nové poznatky, ale umožňuje stávající sestavit do mozaiky a přitom je tam otevřená možnost pro nové poznatky.

Všechny jiné mně známe metodiky jsou zavřené, to znamená, že se snaží z dostupných informací to uhodnout a popsat navždy a definitivně a tím se časem dostanou do problému při nových objevech. Tyto metodiky podporují zákulisní síly, které nechtějí, aby se přišlo na něco nového co jim zničí jejich parazitické postavení.

Nová metodika vnímání světa KSB je otevřená a žádný nový objev ji nepoloží na lopatky, pouze se řekne, aha tady jsem tomu nerozuměli v tomhle místě je to jinak, tak si to opravíme. Zjednodušený nástřel: Poznatky se člení hierarchicky (vesmír - galaxie - planety ... lidská civilizace - civilizační okruhy - státy - kraje - okresy - obce - ... jedinec - orgány - buňky .... molekuly - atomy ...). Na skutečnost je nahlíženo jako na množinu probíhajících procesů. Mezi stavy procesu existuje množina možností nového stavu, které se vejdou do koryta božího záměru.

Při takovéto otázce intuitivně doporučuji materiál "mrtvá voda", kde jsem ale osobně ještě na začátku (na to člověk musí mít náladu a být plný sil, aby z toho něco měl, je to hodně náročné čtení, alespoň pro mne).

Přidat nový příspěvek