Spasibo otcu a dědu za pobědu!

ТаuRus | 09.05.2017

Vzpomínka na válku a na vítězství v jednom klipu.
https://www.youtube.com/watch?v=X_-eI8kRuvw

Čím jsem starší, tím víc si uvědomují, čím prošla generace naších otců a dědů, matek a babiček. V dětství jsem to vnímal jinak. Byl Den vítězství, vždy světlý a slunečný. Otec s řady a medailemi na přehlídce veteránů. Hrdost za něho. Babička, která dávala svíčku k portrétu děda, který se nevrátil z války…
Ale jinak, radost a pocit slavnosti okamžiku, který prožívala celá rodina a země.
Tehdy jsem ještě nechápal, co všechno obsahuje tento svátek. Kolik slz, krví a utrpení je přítomno v něm zároveň s pocitem úlevy, štěstí, hrdosti a svobody…

Dnes, už Den vítězství vnímám jinak. A dá se říct, že jsem každým rokem blíž k těm strašným letům 2. světové války, také díky filmům, dokumentům a vzpomínkám pamětníků. Při každém dokumentárním záběru bolestně prožívám pocity lidí, pro které ta doba byla realitou a skláním se před jejích bezpříkladným hrdinstvím a trpělivostí.
Nikdo nesmí být zapomenut a nic nesmí být zapomenuto. Obzvlášť v těchto dnech, kdy se revanšisté opět pokouší přepsat dějiny. Opět se snaží vymazat z pamětí lidí skutečné viníky této celosvětové tragedie a zpochybnit zásluhy vítězů. Jestli jím to dovolíme, tak to bude znamenat, že si nezasloužíme milionů obětí, které byly přineseny za naší budoucnost, za naše životy. A též to bude znamenat, že si nezasloužíme být svobodní… Pevně doufám, že se to nestane.

Všem návštěvníkům tohoto webu, jejích rodinám a přátelům přejí hodně zdraví, lásky, osobního štěstí a svět bez válek!
Přejí také hodně úspěchů v jejích záslužné práci – šíření Pravdy, pozitivu a koncepcí budoucího bezkonfliktního rozvoje lidstva!
S námi je Bůh a my jsme odsouzení k vítězství! Jinak to ani být nemůže. :)

Přidat nový příspěvek