Re: Re: Re: Srdce plesa az nad nebesia

Hox | 07.05.2017

> Z Vazho pohladu teda slovo administrativa len oznacuje spolocensky jav a nema ziadny vplyv na ludi ktory s tymto spolocenskym javom interaguju

Samozřejmě že určitý vliv slova mají, ale je chybou si myslet, že přejmenováním se samy od sebe vyřeší všechny problémy světa... nikoliv, něco se může změnit jen tehdy, pokud se změní samotní lidé, a to se přejmenováním nestane. A lidé se změní jen tehdy, pokud budou pracovat na svém sebevzdělávání, míře chápání a budou měnit svoji mravnost k lepšímu, a na to je třeba konkrétní chápání a popsání jevů a mechanismů jednoznačnou terminologií, což je momentálně jen v KSB, určitě ne výklad něčeho na základě SAV, už jen proto, že člověk má na výběr jen slepě věřit "guruům", nemá možnost si to nijak ověřit, ani intelektem, ani zkušeností...

Co se týká těch různých výkladů slov a smyslů, uvedených výše, pak je to jen jedna z verzí, druhá "škola" véd má zase svoje výklady, často neslučitelné.

Dále například ohledně "izmů" a jejich škodlivosti - tady sice souhlas, ale když se podíváš na tu argumentaci, tak se tam říká, že člověk by měl odvrhnout všechny -izmy, kromě védizmu ovšem, tj. "všechny -izmy jsou špatné, kromě toho našeho". Takže opět vzniká absurd.

Dále, nelze si nevšimnout, že ony "slovanské védy", se kterými se tak často operuje, a které jsou jakoby ty pravé, z nichž jsou indické védy odvozeny, nebyly zatím nikde publikovány, a to co publikováno bylo, je zjevně novodobý podvrh nebo kompilát.

Přidat nový příspěvek