Re: Re: Srdce plesa az nad nebesia

jkam | 07.05.2017

Ja osobne by som to bez dokladneho preskumania nepovazoval za "neseriozne blaboly" z tohoto dovodu:
Sucasna veda len velmi malo alebo len okrajovo skuma vplyv frekvencii jednotlivych slov v roznych jazykoch na jednotlivcov v roznych kulturach a v roznych situaciach a
uz vobec tento vplyv neskuma vzhladom na vyvin psychiky cloveka.
Nieco malo skuma Dr. Masaru Emoto (voda).
Z Vazho pohladu teda slovo administrativa len oznacuje spolocensky jav a nema ziadny vplyv na ludi ktory s tymto spolocenskym javom interaguju,
z coho mozno usudit ze pokial by sa dany spolocensky jav nazyval inym slovom nemalo by to mat ziadny vplyv na samotny spolocensky jav ani na ludi ktory s nim interaguju ci priamo alebo nepriamo.
Ja osobne si myslim (neviem to isto, u mna je to "len" vo forme intuicie, pripadne "citim v kostiach ze to asi tak bude") ze nazov vecí alebo nazvy javov majú vplyv na ludi a formuju v ludoch urcite pocity, postoje pripadne aj emocie.
Ako priklad uvediem symbol svastiku, o ktorej vsetci velmi dobre vieme ze nevznikla v nasicstickom nemecku ale najmenej o hodne tisicroci skor. Podstata je ta, ze pokial dnes, symbol svastiky, v priemere u ludi v europe, vyvolava skor
negativne reakcie alebo emocie na vedomej urovni, neznamena to ze to iste tento symbol vyvolaval aj u nasich predkov (vseobecne svasticke symboly sa pouzivali aj v europe, a to nie az tak davno). Co ak je mozne ze prijimane slovo, frekvencia, zvuk
vyvolavaju v ludoch emocie vedome ale aj nevedome ?. Aky vplyv na ma na spravanie jednotlivca alebo aj v splocnosti takyto rozdiel vo vyvolanych emociach, pocitoch ?.

Aj ked je svastika vyjadrenie "coho-si" v obrazovej forme a nie v zvukovej forme (vzhladom na vec ktora sa tu riesi), nie je nijako vylucene ci zvukova forma "coho-si" rovnako nevyvolava pocity, emocie na vedomej aj podvedomej urovni.

Urcite budete vnimat rozdiel, ak v situacii kde nieco lahko pokazite, alebo popletiete, Vas niekto oznaci za hlupacika vs. idiota, pripadne "somara sprosteho" vs. polepetka. Z aktualnych pojmov by som uviedol "Humanitarne bombardovanie" vs.
bombardovanie alebo "preventyvny zasah" vs. "postrielali nespokojnych obcanov". Pripadne dalsi priklad: Ak by ste v jedalnom listku v restauracii nasli nazov jedla "Zeleno-Hneda sračka" asi by Vam hned nenapadlo ze ide o bravčove sote na hubach zo salatom.

Chcem tymto povedat len to, ze je pravdepodobne mozne ze na urovni podvedomia mame zafixovane urcite emocie, reflexy, pocity v suvislosti s frekvenciami ktore pocujeme. Tato fixacia vychadza z evolucie nas samich (nieco v zmysle Antilopa si nemoze dovolit uvazovat nad tym,
co asi chce ten lev ked sa tak ku mne zakrada, proste ked ho zbada, reaguje, ide o zivot), a preto si aj myslim ze by sme mali uvazovat aj nad pomenovaniami vecí a aj spoločenských javov.

Přidat nový příspěvek