Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poj ma a doj ma

Mariet | 09.05.2017

Ano, spoluvytvarime realitu, uz jenom tim, ze jsme. My ji ale paradoxne spoluvytvarime svou pasivitou.
Ovce je u mne kazdy, kdo si nechce vladnout sam. Obcan je u mne ten, kdo si sva prava nenecha vzit ani za cenu boje. Bez toho to bohuzel na teto planete nejde a nikdy nepujde ( kvuli nastaveni lidi od prirody).
Viera - vira, kdyz bychom se zabyvali pouze rozborem slov a vyslo nam, ze vedetsvetlo, tak pak by se mohlo odvozovat, ze vira je chapani, ale takto to slovo vira celosvetove nefunguje, je pod nim u vetsiny lidi predstava ne vedeti, ale myslet si, ze je neco je tak ci onak, tedy verit.
Kdybychom takto postupovali treba u slova Slovan, tak bychom si mohli domyslet, jak vubec ten nazev Slovan vznikl a klidne ho odvozovat od slova ( a pak muzeme spekulovat, zda se Slovani takto nazyvaji protoze moc mluvili, a nebo proto, ze treba drzeli slovo - rozumite, tohle je rovina domnenkova, a v te ja se nepohybuji, jen vzacne pro zabavu, jsem tvrdy praktik, co nevim, s tim nepracuji).

Co se tyka reci, tak to souhlasim, je velmi dulezita. Nespravne chapani slov nadela vic skody, nez kdyz clovek neumi mluvit vubec. Nase jazyky maji nadhernou vlastnost moznosti stinovani slov, coz napr. anglictina nema.
Pred lety jsem nekde cetla, ze anglictina vlastne puvodne vznikla jako jako jazyk piratu, kteri potrebovali, aby jim ostatni nerozumeli, a proto maji stale nektera slova mnoho vyznamu, aby i kdyz se nekdo jejich rec nauci, mel tezke prijit na to, co presne mysli a oni to vedeli vzdy, nebot se pohybovali jen v jedne sfere cinnosti. Zda je to pravda, to si nemam jak overit, tak se tim nezabyvam. To jen naokraj, ze Vy se zajimate vlivem jinych jazyku.
Katastrofa je, ze je nam nase rec systematicky likvidovana, uz jenom to slovo byt "in" mne rozciluje i ted, kdy ho pisi, natoz pak kdyz ho slysim. Zamerne slovo, ktere ma taktez spousty vyznamu, kdyz se za nej dosadi pak cokoliv...

Jisteze zakladni pravo ma kazdy, jenze problem je, ze se lidi skutecne vzdali prava byt clovekem. Je to videt.

Z prirodniho hlediska jsme vlastne nefunkcni v nastaveni, a proto nas ta priroda klidne necha vyhubit ( on nejaky ten dobre nastaveny vzdy prezije - odloucene od ostatnich). Proto se vzdy smeji tem, co mluvi o tom, ze nas nekdo prijde spasit, hehe. Nikdo a neni ani duvod. Z hlediska vesmiru jsme min nez mravenci...K cemu je cloveku jeho potencial, kdyz ho nevyuziva, je to jako byt mrtvy zaziva, chodici semeno ci zombici. Mame zdegenerovany pud sebezachovy, to je velky problem.. tem, co zbyl a nenechali si ho znicit, to nepomuze, protoze je jich malo a drtiva vetsina lidi na ne kouka jako na vyvrhele, protoze se chovaji jinak a tvrde.



Přidat nový příspěvek