Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: terminológia

Pe-tri | 06.05.2017

Jinou odpověď nám dává samotná podstata oněch dvou neslučitelných světonázorů a samozřejmě i praktické důsledky, které z nich plynou. Sluneční, duchovně, konstruktivně a mírumilovně orientované a měsíční, orientované materialisticky, destruktivně a krvavě. Jejich cíle jsou zrcadlově protichůdné. Jedno chce rozvoj ducha, druhé rozvoj hmoty (tvrzení, že duch a hmota jedno jsou má podobnou platnost jako tvrzení, že vědomí a tkáň člověka jedno jsou - tedy ten člověk). Co jedno staví, to druhé boří. A jak víme z běžného života destrukce je oproti konstrukci v dosahování svých cílů vždy ve výhodě.
Jeden příklad "vojenského střetu" za všechny - Gándí v Indii. Vyřešil to, jak porazit měsíční kolonizátory a přitom se neprohřešit svému Bohulibému, slunečnímu světonázoru. Věděl, že nelze postupovat měsíční technikou - oko za oko, zub za zub, protože ta vždy veden jen k nárůstu moci použitých destruktivních prostředků (krve). Porazil je nenásilím, tím, že přenesl prostředky boje na svoji nehmotnou půdu.
A je dobré si uvědomit, že i spirála běží v kruhu, tedy zákonitě realizuje cykly (kmitání mezi dvěma póly, úvratěmi kyvadla), jen každý další (civilizační level) je posunutý v čase.
P.

Přidat nový příspěvek