Re: Re: Re: názor

zxc | 05.05.2017

Co se týče Kuby, tak ji ssa "rozkládají" už šedesát let a zatím to tak vypadá že se spíš rozloží sami... Kdoví s kým jste mluvila, nejspíš s nějakými parazity s psychologií nepříliš lidského typu, oblepujícími turisty ve velkém městě... Asi jako v Praze před 89' "disident", nebo vekslák...
Představa, že by si Kubánci dali vzít SVOJI revoluci kterou si navzdory těžkému strádání udrželi přes největší těžkosti v minulosti (invaze CIA v zátoce sviní) a též celá 90.tá léta (prudké odstřižení od zdrojů SSSR plus de facto blokáda), a místo toho se dobrovolně vrátili do područí a otroctví nadnárodního velkokapitálu jako podřadný odpad určený k experimentování a likvidaci (tzv. model Haiti), zrovna v době kdy se jim začíná dařit lépe a naopak západní model řízení už nestíhá zakrývat svou zrůdnou podstatu a pomalu se začíná hroutit, tak to je opravdu směšné.
Pro ilustraci skutečného ducha Kubánské společnosti uvádím spíše toto:
http://www.ksm.cz/ze-zahranici/kuba-nepadne.html

a k ilustraci rozdílu v sociálním zabezpečení oproti tomu co by je čekalo (model Haiti)
např zde:
http://www.ksm.cz/ze-zahranici/zkazka-o-dvou-systemech.html

A vůbec by mě zajímalo, odkud se neustále berou ty nesmyslné bláboly o tom jak je Kuba na spadnutí a jak tam všichi strašně trpí (nejvíc asi ti bývalí velkopodnikatelé a jejich poskoci co se na své bývalé majetky musí dívat až přes floridský průliv...) .. a asi to někoho strašně se.. že si i tak malý národ dokáže vydobít vlastní místo na slunci a udržet a rozvíjet nezávislost a vysokou úroveň společenského uvědomění a sociálního zabezpečení... co kdyby se tím někdo inspiroval, že?

Přidat nový příspěvek