Re: Re: Re: Re: .

Cico Ciciak | 02.05.2017

Po úprave a doplnení:

V čom mám výhodu, že som bol vychovaný v podstate v ateistickej rodine?

No v čom asi, logicky uvažuj.

Min. v tom, že nie som už od mlada kŕmený kadejakými náboženskými dogmatickými bludmi, mýtmi a slepou vierou, ktoré by mi zatemňovali myseľ, a znemožňovali triezvo uvažovať (tým o sebe vôbec netvrdím, že nemôžem podliehať určitým chybným názorom alebo stereotypom - tiež sa vyvíjam, a dúfam, že budem po celý život), vďaka čomu nezhltnem len tak hocičo bez pádnych argumentov, ktoré zase nemám až taký veľký problém neskôr prehodnotiť, pokiaľ k tomu existujú opodstatnené dôvody.

A ja som nepovedal, že odmietam systém s Bohom-Tvorcom,
ale že som bol vychovaný v ateistickej rodine, čo je rozdiel, ale nie som ateista.

Práve naopak, podľa môjho doterajšieho pozorovania, praktických skúseností a z doterajšieho štúdia, monoteistický systém s jediným Bohom-Tvorcom, resp. NadVesmírnou NadRealitou alebo VšeDržiteľom (povedané v nedokonalej subjektívnej ľudskej reči), "hovoriacim" s ľudstvom jazykom životných okolností (ktorý človekovi "našepkáva", a do určitej miery zasahuje do chodu sveta), momentálne pokladám z dnes existujúcich sveto-názorov za najviac refektujúci objektívnu skutočnosť.
Možno sa dá ísť v chápaní tejto otázky aj ďalej, a dopracovať sa k ešte viac autentickejším sveto-názorom, ale nie som si úplne istý, či je toho človek schopný (a ani to osobne nepokladám za nutné k vybudovaniu "Kráľovstva Božieho" = skutočného komunizmu = spoločnosti svedomia priamo na Zemi).

Přidat nový příspěvek