Re: Re: Re: Re: Re: Podekovani

Nikdo | 30.04.2017

Když si něco nepamatujete nebo si to nedokážete uvědomit, neznamená to, že to neexistuje. To, že bůh pozval mne a že si to tak pamatuji a tak to vnímám, neznamená, že pozval i Vás (nebo že to tak vnímáte), to jsem neřekl, to si vysvětlujete špatně. Bůh s každým komunikuje individuálně, více a podrobně rozebrané zde:

http://leva-net.webnode.cz/products/zakladna-otazka-psychologie-ako-vedy/

To, že bůh s každým komunikuje samostatně je ochrana proti zneužití různými vykladači a také ochrana jedince, kterému bůh poskytuje potřebné informace k jeho rozvoji.

Bůh pro mne není obraz v mysli, ta slouží na něco jiného a takový obraz nelze vytvořit, spíše lze říci, že mám vědomí o bohu. Koncepce žádný obraz boha nedává, ale popisuje jak je organizován a podle jakých pravidel funguje tento svět. Došlo se k závěru, že lze nahlížet na svět jako na probíhající procesy, které někdo řídí (nejvyšší řízení bůh) a tím udržuje svět pohromadě a směřuje to k větší organizovanosti (evoluce) a lidskosti.

Pychu spatřuji v popírání boha, upřímné by bylo říci, že nevím, pokud nemůžete dokázat opak. I když vlastně ho nepopíráte, ale naopak dokazujete, ale nazýváte ho silou je to z Vaší strany trochu zmatené.

Lidé nedrží pohromadě, protože mají svobodnou vůl a tudíž se mohou od boha odvrátit (nemyslím víru, věřit lze v klam) a pak ztratí jeho ochranu nebo spolupracovat na budování království božího na zemi a odejít až je jejich část úkolu splněna. My neumíráme, odcházíme až když je dílo dokončeno.

Přidat nový příspěvek