Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vidění světa KSB

PetoM | 26.04.2017

Jardrob
Z toho čo som si prečital nielen v tejto odpovedi predpokladam ,že si (nielen TY ale aj ostaní zdatní disktujuci)nadpriemerne inteligentní a máte naozaj dobré analytické zmýšlanie ktoré viete využiť ,kedže máte nesmierne množstvo informacii.Robite naozaj záslužnu prácu ,lebo mnohým ľudom otvárate oči a možno ich aj ,,prebúdzate". Klobúk dole .Myslim to teraz úprimne(aby to niekto nebral ako výsmech)
Ako sa vravi všeko ma svoju mieru aj možstvo informacii ,Možno už pride čoskoro čas, keď Vám tieto informácie a neustále analyzovanie bude na škodu pre Váš osobnostný vývoj. Možno bude pre Vás čoraz tažšie spokojnejšie a šťastnejšie zaspávať . Možno sa už o krátky čas nebudete môcť porozprávať so svojimi nabližšimi o úplných bežnych veciach a udalostiach.A možno je to ešte ďaleko.
Veľa udalosti v živote sa skrátka nedá presne opísať ani popísať a aj napriek tomu sa da človeku ukazať cesta poznania. Ani Zaznobin aj Jefimov alebo Pjakin ,hoci su to veľke osobnosti nemaju uplne znalosti, aby sa nanich stale odvolavalo.
Netvrdím ,že ženske videnia sveta ma prevahu ,ale v dnešných časoch je častokrát u niektorých žien podstatne pravdivejšie aj trefnejšie. A preto takýmto ženskýmu videniam sveta je potrebne naslúchať .To znamená minimalne si vybrať niečo pozitívne obohocajuce alebo sa nad nimi zamyslieť a nie apriori odmietať .
Aký môžu mať cieľ ľudia, ktorí su intelektuálne podkutí keď v diskusii nedokážu udržaťani ani svoje emócie . A väčšinou urážajú diskutujucich,akokeby sa nad nimi povyšovali- ktorí zjavne nedosahujú ich intelektuálnu úroveň KSB.
Nedokážu mať odstup od svojich vedomosti a preto sa emočne vrhajú do diskusi a od každého vyžadujú vyjadrenia ktoré pokladajú za najlepšie. Poznám niekoľko ľudí ktorí vedía podstane viac ako my dokopy čo tu píšeme,ale vždy keď diskutujú dokážu sa prispôsobiť dannému diskutujucému a rozpravajú ,,ich jazykom" . A ten dotyčný im veľakrat rozumie a čo je najpodstatnejšie je pri tom aj celkom šťastný.
Myslim si že to by mal byť zmysel týchto diskusii.Lebo to tu niekedy vyzera tak ako v krčme keď sa opití hadajú kto má väčšieho-sorry.
Existuju dve zakladné filozofie na svete sakhyovska a mayvadska .
jedna je o tom že konečny cieľ ľudstva je niečo neopisateľne(skoro každa mystika,joga,budhizmus pôvodný hinduizmus pôvodny- podľa toho čo sa tu piše o hinduizme je tuveľa skreslených informacii atď a ta prevažuje nielen v tom hmotnom vesmíre a ta druhá že konečny cieľ je niečo opisateľne konkretne (islam, kresťanstvo ,hnutie hare krišna"atď.
Keď ide človeknapr. do lesa a zažije neopakovateľny stav ,ktorý sa nedá opísať,lebo každe vyslovené slovo sa miňa stavu v ktorom bol.
A ten stav bol na okamih sučasťou života ,častokrat je to stav z ktorého je možnosť čerpať info ale aj vidieť svet inakšími očami ,farbami.
A nech mi nik nehovorí ,že to neexistuje ,lebo to je. To že si to nevie niekto presne opisať ani zažiť -je to jeho videnie sveta a stav v ktorom sa nachádza . Nedokáže z neho vnímať uvedomovať cítiť inu realitu sveta . No je to uplne prirodzené .Je potrebné ,,len"počkať kým to pride.
Vyzerá to tak ,že presne slová ,,len" napomahajú sa približiť k poznaniu reality . je to veeľmi individualné a preto alebo prave preto až mystické.
Nedokážem sa vyjadrovať presnými termínmi KSB ,ale myslim si že ich niekedy aj chápem ,lebo už nejedno desaťročie svoje usilie zameriavam aj praktickými cvičeniami nielen na fyzickej úrovni ,aby ako KSB vraví ma neovladali inštikty a programi davovo-"elitarskej kultury.
Nech sa darí v poznavaní samých seba a bude sa dariť aj spoznavenie sveta aj spoločnosti




Přidat nový příspěvek