Re: Re: Re: Re: Vidění světa KSB

Pe-tri | 24.04.2017

1.O čem je originální učení Buddhy není žádným hermeticky uzavřeným tajemstvím tedy ani žádnou nezodpovězenou otázkou. Studijních zdrojů je dostatek a už tady byly mnohokrát mnohými uvedeny. Pro každého zájemce jsou zcela volně k dispozici.
2. Na otázku v čem má kdo pravdu si musí dát odpovědět každý tázající sám sobě. Ty jsi si např. na otázku zda má smysl uniknout z koloběhu zrození a smrti odpověděl že se Buddha mýlí. V pořádku, tvoje odpověď, tvoje konsekvence. Jiného bude odpověď jiná. Chceš hlasovat o to která odpověď je správná ? To by asi bylo zbytečné, jak tě už informoval Lux, správnou odpověď nám už dal pan Gauss.
3. Hromadné harakiri jako řešení je samozřejmě nesmysl. Tímto způsobem se z koloběhu nedostaneš (pokud tedy vůbec připustíš, že v nějakém vězíš). Pokud bys to tedy vůbec připustil, potom by jsi se teprve mohl a asi i chtěl dozvědět (pokud bys tomu tedy vůbec přiřadil nějakou svoji životní prioritu), co odpovídá Buddha (pokud by jsi se tedy vůbec dopracoval k akceptování toho, že přece jen je v těchto otázkách kompetentní) na otázku, jak se z tohoto koloběhu dostat. A i kdyby ti jeho odpověď nedávala na první dobrou smysl, možná bys přemýšlel déle a přece jen se snažil podivnou odpověď pochopit v širším kontextu bytí.
4. Nevšiml jsem si že by tu někoho někoho káral, za to že nezná budhismus. To že se v diskusi často odkazuje na potřebu něco nastudovat než se k tomu začneme vyjadřovat není žádné kárání, ale projev zdravomysli. A proto samozřejmě i KSB se v diskusi nevyučuje, ale diskutuje se o dílčích aspektech a pochopeních a má se přitom samozřejmě za to, že diskutující jsou více či méně obeznámeni s meritem věci. Pokud se ukáže že nikoliv, jsou správně odkázáni to dostudovat. To platí obecně.
5. Reagování není povinností. Proto určitě nejen mě není jasné, co ti asi běží hlavou, když dopředu avízuješ, že možná nebudeš reagovat.
6. Cico, pamatuji dobu, kdy jsi sem přišel a sám jsi mnohé z toho, co dnes IMHO až nekritiky přijímáš (v rozporu se svými vlastními slovy o ovcích) odmítal. Já jsem ti tehdy psal ať to nevzdáváš a vydržíš. Musím se přiznat, že jsi mě překvapil. Podumej o slůvku kontraproduktivní, potažmo méně je někdy víc - kdy asi? Pokud však nabudeš dojmu, že tě ad hominem napadám, prosím splň své avízo a nereaguj. Díky
P.

Přidat nový příspěvek