Re: Re: Re: názor

Hox | 24.04.2017

Dokud nerozlišuješ pojmy korán, koránický islám a historicky zformovaný islám (nemající s tím prvním nic společného), nemá diskuse s tebou na toto téma smysl.

Co se týká úryvku o mohamedovi, představuje optimální stav, v jakém by se měl každý nacházet, snad nebudeš popírat, že osobní dialog každého jedince s Bohem na základě svědomí je základní záležitost jakékoliv skutečné relígie.
Co se týká tvrzení že úryvek je lživý v části, že to tak Mohamed chtěl, na to téma si stačí samostatně přečíst korán, aby člověk zjistil že je to tak; tvoje verze je jen dohad, který vydáváš za realitu, nejspíš načerpaný od "autoritativních" vykladačů islámu a sionizované vědy v souladu s cíli pohlavárů biblického projektu.

> Tu klameš sám seba, nakoĺko si napísal, že bez existencie koranického islamu by KSB ani nevznikol, takže korán je zásadný pre KSB.

Co se týká tohoto, tak demonstruješ jen vlastní nepochopení, neboť nic takového jsem nenapsal, tohle znění je tvůj výmysl (napsal jsem to jinak a s jiným významem), a ve skutečnosti to není tak jak se snažíš podsunout, a jde jen o to, že díky některým informacím z koránu (asi 3-4 súry) pochopili autoři systém prvotních kategorií MIM, a stalo se tak v době, když už základní materiály budoucí koncepce existovaly. Ten vztah je podobný jako vztah padajícího jabka a teorií Newtona, kromě toho:
a) ta informace se nachází i jinde, mohli na ni narazit jinde
b) nikde není řečeno, že bez "nápovědy" ze strany informací v koránu by se nedovtípili časem sami
c) to, že použili určité informace obsažené v koránu ke svému prospěchu a ke prospěchu všem, není nic špatného.

Pro ilustraci řečeného si koneckonců může každý přečíst nějaké práce Koncepce a uvidí, nakolik tvoje názory odpovídají realitě.

Názor, že korán je nejméně překroucená informace poslaná Shora, si může každý ověřit jednoduše tak, že si přečte samostatně korán a přečte si samostatně třeba bibli, a porovná tam obsažené pohledy na základní společensky významné témata, například půjčování peněz na úrok, žádné "důkazy objektivní" tu nejsou potřeba a nejsou ani možné.

ad 3), nic v brutálnosti a počtu obětí nepřekoná šíření biblického projektu, podobné hodnocení je subjektivní a relativní, a kromě všeho dalšího se jedná o domněnku, není to jistota. Historické zdroje například mluví o tom, že v první fázi expanze (cca do 20-30 let po smrti mohameda) byl islám založen na toleranci k ostatním vyznáním a přinucování nebylo, byla jen platba zvláštní daně nemuslimy. Za to se zase nemuseli podílet na obraně a neumírali ve válkách. Ve skutečnosti je velmi problematické vysvětlit tak rychlou expanzi prvotního islámu v té první fázi jinak, než tak, že lidé všech vyznání ho přijímali vlastním rozhodnutí - z hlediska zdrojových možností nebylo jednoduše možné tak rychle dobýt a kontrolovat takové území, pokud by obyvatelstvo kladlo odpor.

Přidat nový příspěvek