text článku z mé duše

Přemek | 19.04.2017

Jako vysokoškolský pedagog si nevydělám, nikde mne nechtějí navzdory doktorátu zaměstnat. Nevadí, půjdu se živit kontrolou v odvětví, jež souvisí s vodou, bez té to opravdu nejde bez ohledu na znalost globální politiky.m Učím své děti, hraji volejbal a učím ty, kteří jej až tak moc nehráli. Těm nemnoha studentům, jež nyní smím učit, sděluji především to, co je na současném socioekonomickém systému špatné a proč tomu tak je. Autor článku je ohrožený druh stejně jako já, protože jsme vyrostli v době, která vyzývala ke zlepšování, díky mnoha vysoce mravným a kvalifikovaným učitelům ke zvídavosti a dychtění po poznání. Proto dnes jsem, kým jsem a neuzavírám se dalšímu poznání. Badatel přináší cenné informace o aktuálních zdrojích lidsky kultivovaného a obsahově užitečného a stravitelného vzdělávání. Základní škola je interakce učitelů a rodičů, bohužel slabší článek jsou mnohdy rodiče, kteří pro nezbytnost vydělávat peníze a nezapomínat na sebe své děti téměř nevidí a pokud, dají jim mobily, tablety a počítače, aby neotravovaly a hráli si, protože "kdo si hraje, nezlobí". Jenže hrát si dle Komenského znamená zcela něco jiného než gaming v elektronickém virtuálnu. Od jednoduchého ke složitému v reálném prostředí platí po celý život, jen to složité je zpočátku omezeno vývojovou fází lidského mozku. Mezi gymnazisty lze proniknout na základě jejich averze ke kopírování rodičů. KSB se může ve svých principiálních prvcích stát hitem středoškoláků. Vysokoškoláci si musí uvědomit, že s pasivitou nebude ani titul ani schopnost uplatnění v praxi, protože stará praxe se mění a oni nechápou jak a proč. Nikdo ze studentů ekonomie kromě těch mých nevědí, co se ve světě děje a proč. Vysvětlení nejsou žádoucí, zvláště ne ta stavějící na hlavu dosavadní paradigmata a teorie. Takže začít musíme každý u sebe a ve svém nejbližším okolí, to je i Badatelova silná zpráva.

Přidat nový příspěvek