Re: Re: Re: Re: Re: Skvělý citát Pjakina

Nikdo | 11.04.2017

Pak je ten termín zbytečný/duplicitní a zavádějící. Převaha má význam v boji v konfrontaci při soupeření, ale to je kořen zla, protože duše mají plnit bohem stanovené úkoly a ne spolu bojovat. (Poznámečka: v eticky různorodé společnosti je ovšem obtížné se boji vyhnout a platí pak, kdo chce mír ať se připravuje na válku) Například v diskuzi má správně dojít k vzájemnému pochopení a vyjasnění si vnímání skutečnosti, případně doplnění znalostí a nejde o prokázání nějaké převahy, proto je nevhodné o tom takhle mluvit. Dále je to příliš obecné někdo umí lépe hrát šachy, někdo lepé řeší soustavu rovnic. Postavit takhle obecně duševní převahu nelze, o něčem vím víc já a o něčem někdo druhý. Říci například, že mám nad někým duševní převahu je povyšování a urážka a znevážení duše druhého. Spíše mohu říci myslím si, že o téhle věci/oblasti vím mnohem více a mám více zkušeností (například o Budhově učení, což jste nepřijal, ale není mým cílem Vás o tom přesvědčit, sám se obíráte o cenné informace, nutit to nikomu nelze).

Přidat nový příspěvek