Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divím se vám , asi zbytečně, v světě už není skutečné cti.

Otazník | 03.04.2017

Přímé odpovědi jsem se vyhnul, protože nechci a nemám proč být zbrklý v úsudku. Vidím problémové místa která mě ukazují odkud může vítr foukat. Zatím si ale přesto ještě dovolím posečkat se závěrečným úsudkem. Rozhodně jsem však na velkém pozoru, protože to není jen neopodstatněné protěžování Koránu, ale i např. argumentačně nedostatečné a přehnané potlačování budhismu a jeho védických kořenů, které jak víme stály u zrodu pravdověrného křesťanství, co mi dělá starosti. Ale je toho víc, co je na zváženou. Taky ono slití duchovna a materiálna do jednoho nedělitelného slepence nevidím tak úplně košér. A taky se mi zdá, se že tady nikomu nechce moc domýšlet dříve řečené, nepracuje se se symboly, přestože se přiznává význam obrazovému myšlení apod. Apropó, a v neposlední řadě se mi taky moc nelíbí, jak nevyváženě jsou tady vedeny diskuse respektive projevy některých nicků. Jakoby nešlo o vyváženost hledající diskuse rovného s rovným, ale hierarchizované poučování řídícího s řízeným.
A ta likvidace kostelního zvonu - logické, svět se mění a s ním je prostě potřeba vyměnit - aktualizovat i rekvizity (mimo ideologie). Ale věčný boj zůstává, stále jde o jedno a to samé o co šlo vždy - bude mezi lidmi převládat lidskost nebo nelidskost ? Láska - dávání nebo mamon - braní, protože sloužit oběma současně přece nelze, že ?

Přidat nový příspěvek