Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč nemůže být Korán revidován s pomocí znalostí KSB a je plný primitivizmů?

Lux | 31.03.2017

Ahoj Lexa,

skúšam ťa neustále navádzať ne hlbšiu "meditáciu" o probléme, ale ako vidím tak zatiaľ bezúspešne.
Poďme teda od protodialektiky (prastarého to spôsobu priblíženia sa k Pravde, ale vekmi cieľavedome zabudnutého..).
V jadre sa v tandémnom (i polytandémnom) dialógu, a to nielen na nete postupuje nasledovne:
1) Prečítam si hĺbavo text, ktorý napísal môj dialógový partner (pokús sa ho nevnímať ako tvojho oponenta, či dokonca nepriateľa).
2) Skús sa vcítiť do jeho psychického rozpoloženia (spracuj dostupnú info o kultúre, v ktorej vyrastal, jeho pravdepodobné stereotypy myslenia, intelektuálnu a duchovnú úroveň a prečo reaguje tak, ako reaguje..).
3) Potom sa realizuje veľmi dôležitý bod, aby si si k nemu otvoril cestu, a to že definuješ podstatu toho s čím by si mohol SÚHLASIŤ a prečo.
4) A až potom (!) uvedieš body, s ktorými nesúhlasíš a čo ťa k tomu vedie. Žiaľ biblická kultúra nás naučila, aby sme neustále len hľadali chyby u druhého..
5) 95 % ľudí myslia veci dobre, t.j. chcú posunúť ľudstvo ďalej, dopredu, mysliac si (a veľmi často chybne), že len oni majú tzv. "patent na rozum", lebo hlavne v humanitne vzdelaných oboroch majú jedinci veľa načítaného rozmanitého "škváru" a myslia si podobne, ako rôzni veriaci, že to je to pravé "písmo sväté"..
Ty nepochybne patríš k tým ľuďom, ktorí chcú dobro, o tom nepochybujem, len..
6) Potom sa role v protodialektickej výmene infa vymenia a tak sa to ešte zopakuje pár kolečiek a každý z partnerov sa môže v niečom poučiť (aj ja som sa od teba naučil niektoré veci, ktoré som nevedel a ktoré zapadajú do môjho svetonázoru = proste nikto nevie a ani nemôže vedieť všetko).
7) Na záver by mali partneri dôjsť k jednotnému riešeniu daného dialógového problému (rozporu) a obaja si odnesú z neho určité pozitívne elementy (min. o svojej komunikatívnej zručnosti, aj keď písaný kód je veľmi nedokonalý na výmenu infa).
Takto postupujú najväčší zasvätenci už od pradávna, lebo vedia, že sa musia na určitých veciach dohodnúť, napriek nejakým vzájomným animozitám, či názorovým rozdielom.

A teraz si prečítaj svoje texty, ktoré vypisuješ svojim dialógovým partnerom..
To (ja,my) nie sme tvoji nepriatelia, ale asi sa pravdepodobne chceme dostať k nejakému bodu, ktorý by s veľkou pravdepodobnosťou mohol byť pravdou, a akceptovali by to obe strany. Tu na nete samozrejme len cvičíme a nesnažíme sa dialógového partnera donútiť, aby prevzal niekoho názor, či nebodaj svetonázor - na to musí každý na základe svojej reálnej morálky prísť sám (chcel by som na tomto mieste zdôrazniť, že akýkoľvek kult je morálnym defektom, lebo proste: "Človek nepotrebuje kult a kult nepotrebuje Človeka"! - tie veci sa jednoducho vzájomne vylučujú z hlbokej podstaty fungovania Vesmíru)..
Preto vláčia dalajlámu po svete, masmédia neopomenú akékoľvek správne i zvrátené vyhlásenia pápeža RKC, alebo defektného arcibiskupa Bezáka, či inej "duchovnej" autoriti..☺

Takže s čím by som v tomto tvojom príspevku mohol s tebou súhlasiť:
Snáď len trochu s tým, že dalajlámu používajú na diskreditáciu pravého budhizmu (cháp ako prapôvodné učenie Gautamu).

V ďalšom texte sa uchyľuješ len k negácii a hľadaniu chýb - z tvojho svetonázorového pohľadu, pričom si často alogicky odporuješ a snažíš sa na dialógového partnera útočiť, aby si preukázal svoju "pravdu".
Nikto, ani ja, nemáme patent na Pravdu..☺
Ale môžeme sa k nej priblížiť! Ak je vôľa a chápanie vecí obecných a nie len negácia a negácia negácii atď.

Ja plne chápem, že si mal hlboké zážitky a poznáš viditeľnú stránku Východu a z mnohých vecí si "nadchnutý a očarený". Zdravé je však ísť niekedy aj, ako sa hovorí, hlbšie pod kožu (masku filozoficko-ideologického systému).

Ad) Noosférické moduly
To samozrejme nie je moja hypotéza...Ak si prečítaš práce VP o matricovo-egregoriálnom riadení, hierarchii matricových modulov vo Vesmíre, objektívnych zákonitostiach, ktoré vo Vesmíre existujú, skonfrontuješ tieto info s rôznymi okultnými a metafyzickými školami, dokonca aj s niektorými daršanmi, či s rôznymi info o prorokoch a zjaveniach prorokov (ľudia, ktorí sú schopní prijímať frekvencie "vysielania" Vyšších sfér Vesmíru - tu patril aj Budha, Abrahám, Achnaton, Mojžiš, Ježiš...ale aj niektorí dnešní extrasenzitívni jedinci), tak by ti malo byť do istej miery jasné, že tieto fenomény objektívne existujú..
Ako by si ináč vysvetlil obrovské masové hnutia obyčajných ľudkov po "Zjaveniach", či už Budhu, Ježiša alebo Mohameda (kolektívna psychóza, či psychika)?

Ad) Tibetskí lámovia
Po expedícii Ernsta Schäfera navštívili Nemecko 2 vysoko postavení lámovia a mali viacero rokovaní s Himmlerom, Goebbelsom, jeho ženou a ďalšími, a nato bol spracovaný nacistický projekt "vymývania mozgov" nemeckého národa, hlavne obrazovou propagandou, ktorý bol potom široko použitý hlavne po objave TV (ale všetky elementárne základy boli spracované nacistickými asociálnymi inžiniermi a do USA len prenesené..).
Ak nájdem predmetný materiál z dielne VP, tak ti ho môžem poslať, ak dáš nejakú mailovú adresu.

Ad) Kolo - koleso, ktoré sa občas polámalo
Máš dojem, že kolo je len na nejakom vozíku a nie je elementom mnohých aplikácii vyššej techniky (obyčajný fúrik, či radšej to treba nosiť s neckami?, kladkové systémy, akýkoľvek motor, chronometer, nehovoriac už o vyšších techn. špecialitách..)?
Bez využitia princípu kolesa jednoducho akákoľvek spoločnosť automaticky degraduje a stáva sa ľahkou korisťou akéhokoľvek vyššie technicky zdatného dobyvateľa - Zhora je žiaľ, pre ešte stále nedovyvinutých opičiakov, prednastavený "prirodzený výber", jestlipak to však chápeš v tých správnych súvislostiach...
Prežitie jedincov a ich kumulatívnych skupín (komunít, kmeňov, národov..) je predurčené bojom o život = chápaním objektívnych zákonitostí Vesmíru a mierou ich reálnej morálky.
A samozrejme vina je vždy kolektívna, nie ako to zvrátené dnešné právo, "vyrastené" na otrokárskom rímskom práve interpretuje.
Chazarskí soudruzi na vyšších leveloch by o tom mohli veľa prednášať, ale svoje ovce je potrebné stále držať v ohrade Matrixu (potom však prichádzajú rozmanité upozornenia od Tatka)...☺

ad) Trockij
Nájdem a môžem ti posunúť info o tom, ako sa snažili isté kruhy na čele s Trockým zatiahnuť do ZSSR budhizmus, čo Stalin rezolútne zarazil. A "žid" - veď ten je za všetkými revolučnými zmenami = predsa, ak si pozorne preštudoval práce VP, je na to určený a noosféricky riadený, ako výkonná periféria GP..☺

Ad) Tibet a Čína
Dnes sa Lexa bojuje info zbraňami (samozrejme už tisíce rokov, ale v dnešnej info spoločnosti obzvlášť) a horúce zbrane sa používajú zväčša len na rýchlu korekciu "zlého vývoja" (a obyčajne nie moc vydarene).
Budhizmus je zbraň 3. priority - ideologická rovina ohlupovania oviec, ostatne ako aj iné kulty.
Ak by sme zobrali do úvahy 8-dielnu "ušľachtilú" cestu budhizmu, 4 vznešené pravdy a 5 ciest k "osvieteniu", tak ako by si ich definoval?
V akých aspektoch je to pre morálneho jedinca v poriadku a kde začína zombifikácia a významné napájanie sa na budhistický egregor?

Prosím Lexa, bez nejakých výrazných emócii!
Emócie pri hľadaní konštruktívneho riešenia akéhokoľvek problému, rozporov a normálneho jedinca Homo sapiens proste nemajú miesto..
Ináč hovoríme buď o posadnutí, alebo o "neľudskej" psychike (v rámci kategorizácie - zvieratko, zombie, démon v zmysle psychotypov).

A hlavne ten LoGos..

Přidat nový příspěvek