Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč nemůže být Korán revidován s pomocí znalostí KSB a je plný primitivizmů?

jh | 30.03.2017

je urcite dobre mat vacsi rozhlad. ale je potrebne na veci sa pozerat nie jednostranne.
biblicka civilizacia podla vasich tvrdeni, je komplet postavena na uroku. zatial co islam urok podla vas zakazuje. moj pohlad je, ze existuje napr. vyjadrenie "nekrestansky urok", ktory uz sam o sebe naznacuje, ze slovo nekrestansky je nieco, co neodpoveda bud zvyklostiam u krestanov (vyske uroku), alebo celkovo uroku ako takemu. ked si pozries historiu pouzivania uroku v "biblickej civilizacii", tak zistis, ze urok bol raz povoleny, nasledne zakazany, aby bol znova povoleny atd. takze nie je jednoznacne mozne povedat, ze krestantvo je na 100% spate s urokom. ale urcite, ze postupne, hlavne odnoze cirkvi, pekne krasne rozbehli poziciavanie na urok. zacalo to natvrdo s anglikanskou cirkvou a ako mor pokracovalo dalej. dolezite je aj spomenut, kto velmi rad urok biblickej civilizacii priniesol. no, asi to nebude prekvapko, ale boli to prave zidia, oni proste radi narabali s peniazkami. a preto aj boli potom vyhanani a urok nasledne na chvilku tiez zmizol. ked sa vratili, za chvilku bolo opat vymalovane. krestania mali zakakazne poziciavat na urok, je to aj v biblii. samozrejme, dostavame sa k tomu, co je to biblia, to co je teraz, ci to co bolo? je predsa jasne, ze evanielija boli pridavane, redukovane, presne podla potreby. vy mate tiez verziu koranu, ktora je paradne dokonala. ale papier znesie vela, no realita je uplne ina. vies co, ja verim, ze ten koranicky islam (inak jebnuty nazov, ale v pohode), akoze naozaj existuje. je to idealisticky popisany koran, bez dalsich nedokonalosti dnesneho koranu. ale ked sa pozriem na to, ako islam uz od svojich pociatkov funguje, tak jednoducho hovorim, ze papier znesie vsetko, a realita je ina. ja vnimam uz za cias mohameda islam ako fasisticku ideologiu, kde je jasne povedane, kto je pan, kto sluha, kto otrok a kto ani to. a udalosti ci uz za mohameda, alebo hned po nom (to mnozstvo vojen vedenych v mene islamu, niekolko 100 vojen!!!), mi dava za pravdu.
dalej, je podla teba urok poplatok za spracovanie pri ziadosti o uver v mbank slovensko? za 2%, vyplatenych dopredu, mozes dostat uver, ktory budes splacat rok. podla mna je to jasny urok a presne takto to funguje aj v realite v muslimskych krajinach a vzdy aj fungovalo. to, ze je poplatok maly, ok, ale je to urok. bodka. to ze si to nazvu terminus technikus inac, ma nezaujima. peniaze vytvorene z luftu...
neviem posudit, ako je to s chlastom v biblii, nikdy som sa na to zvlast nezameriaval, faktom ale zostava, ze na slovensko a v rusku takisto chlast vo velkom dovliekli zidia. takisto uroky, ktore boli este do zaciatku 19-teho storocia velka neznama. tym nechcem povedat, ze sa tam predtym nerobilo vino, ci ine chlasty, ale urcite to take giganticke rozmery nenadobudlo ako potom s vyvolenym narodom.

koranicky islam mozes ty povazovat za nieco vynimocne, pre mna to nie je nic, co by som mal ako slovan studovat. a zhrnutie luxa mi dava za pravdu. poprehadzovane sury ja nemienim vykladat po svojom. cas vynakladam efektivnejsie.
zaroven, podla toho co mam zase ja nacitane, mne islam pride ako dalsia ideologia, velmi podpobna s uz existujucimi ideologiami a preto suhlasim s pe-tri-m, je to z toho isteho zdroja.

Přidat nový příspěvek