Re: Re: Re: Re: Re: nie tak zhurta

udo | 21.03.2017

Ako sa do hory volá, tak sa Zhora ozýva.
Azda si nepostrehol, koľko som sa slušne snažil?
Ty ale len na ostré odpovedáš.
Prispôsobujem sa ti.

Rozhodne nič v zlom,
no skúsenosti ma presvedčili, že v určitých situáciách, treba hranice rýchlo určiť. Je to lepšie, ako si med okolo úst mazať. I protodialektika (vysvetlovali sme si tu neraz) má totiž svoje pole platnosti a tak aj obmedzenej konštruktívnosti.

Prečo nezídeš aspoň na chvíľu zo svojho pódia medzi nás "stratených"?

Nehnevaj sa, ale stále viac mi pripomínaš amerických lekárov, čo prišli v roku 1989 tunajším lekárom "divochom" "domorodcom" na Slovensko prednášať o tom, čo je to statická elektrina ako "zázrak" po šúchaní ebenovej tyče umelohmotnou handričkou apod..

Čuduješ sa najprv veľkému smiechu prítomných (myslím v Istropolise to bolo), potom urážlivému pobúreniu (keď zistili, že tí magori to myslia vážne a nie ako vtip) a následne demonštratívnemu odchodu akademikov (po pokračovaní naivno-dobromyseľnej hrubej urážky) z veľkej sály od prvého spoznávacieho stretnutia so svojimi novými zahraničnými "partnermi"?

Ja práveže milujem iné zaujímavé konštruktívne názory, návrhy riešení, no pokiaľ niekto stojí na takom podloží, ako ty..
Nedaj sa klamať tým, že väčšina (pseudocirkev je stále ešte nemalá) musí vždy mať pravdu.
Kde by bolo ľudstvo, ak by toto platilo?

S tak veľa ľuďmi žijúcimi v tvojom bunkri som túto debatu viedol
a tak málo z nich sa nad mojimi slovami zamyslelo, na mňa cez hlaveň "ľutosti nad zatrateným" stále pozeralo, že som takmer prestal veriť, že im a ich "cirkvi" možno pomôcť..
Prosto prespali apokalypsu..našťastie, a či žiaľ?

Přidat nový příspěvek