Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nie tak zhurta

Július | 19.03.2017

udo,

"Ja som kresťan..katolík, kto je viac?" že?"

Tvoj záver, nikde v diskusii nepíšem, to, čo naznačuješ v otázke...

"Nabobové..nadutci, pokrytci."

útok, invektíva

"Vy 2000 r. diskredituje skutočnú cirkev
osobného kontaktu s Bohom,
ktorá tu vždy je, bola a bude.
Bez tajomníkov a sekretárov,"

Píšem svoje názory, až si došiel k záveru, že moje názory a názory iných členov RKC diskreditujú akúsi cirkev osobného kontaktu s Bohom, tak to je tvoj záver...
Skor by si sa mal zmieriť so so skutočnosťou, že RKC má stámilióny členov a až ťa názory jej členov nepáčia, tak si to vyrieš sám, pretože členovia RKC nie sú povinní prijímať tvoje náboženské názory a predstavy...Zober to na vedomie.

"ktoré vskutku OTEC nepotrebuje,
aby sa so svojim dietkom bavil.."

Nie si v pozícií, aby si sa vyjadroval za OTCA , až tým myslíš Boha, čo on uznáva, potrebuje a nepotrebuje.
Tvoj názor v tejto veci je čisto subjektívny, rovnako ako názor predstaviteľa ľubovoľného náboženstva, vrátane mňa. Patent na pravdu v tejto veci nemáš.

"Čo s vami synmi zblúdenými Otec po prechode do sveta ďalšieho zrobí? Radšej ani nechcem vedieť.. "

Každý dospelý, človek, ktorý nie je zbavený svojprávnosti si sám zodpovedá za svoj život a za svetonázor, ktorý si zvolí. Osobne ma tvoje trápenia a pocity, že ja mám iný svetonázor ako ty vobec netrápia a nezaujímajú, nepatríš totiž svojim prejavom k osobám, ktoré by mi ho mohli ovplyvniť.
Tvoje básničky a pocit neomylnosti, ohĺadom Boha, mi hodne pripomínajú správanie sektárov.

"Nešlo o osobnú invektívu, ale varovanie, konštatovanie.
Neargumentujete, ale opakovane drzo klamete.
Prvotné cirkvi, aspoň väčšina rozhodne Ježiša za Boha nepovažovali. Človek sa nerodí zlý. Tzv. dedičný hriech sú chyby v stereotypoch predkov"

Osobných invektív a útokov tu máte dostatok.Mňa vaše varovanie nezaujíma...
Nepísal som u ľubovoľných a rozličných prvotných cirkvách ,ale o Petrovej Cirkvi, ktorá vznikla v Jeruzaleme okolo roku 30.nl, ktorá už vtedy uznávala Ježiša za Boha a zaviedla slávenie bohoslužieb.(eucharistia)

"Jeden váš boh miluje a druhý nenávidí a vraždí, genocídu pácha, je rasista, sadista a finacista, kryjúci sa tým prvým."

Kresťania - katolíci nie sú povinní uznávať starozákonné židovské predpisy, ktoré sa týkali Izraelitov.A ani sa neriadia SZ, riadia sa NZ. S niektorými časťami SZ tiež nesúhlasím a myslím, že tam boli vložené judaizáciou RKC, ktorá nastala výrazne od 14 storočia.

"T.j., "ak je boh taký, ako ho popisujete, tak je rozhodne lepšie v neho neveriť"

Lepšie je veriť v Ježiša - Bohočloveka, 2 božskú osobu, ako v HNR, ktorú opísali neznámi autori KSB..

V prospech Krista, že je Boh svedčí množstvo indícií, ktoré sa potvrdili počas 2000 ročnej histórie.

"Praktický celá západná filozofia vychádza z Biblie. Včítane Marxizmu, Mein Kampfu, merkantilizmu, liberalizmu, kapitalizmu, atď.."

Lož, marxizmus je vynález židovsta a nie kresťanstva.Mein Kampf je od predstaviteľov fašizmu, liberalizmus, kapitalizmus sú rovnako spoločensko- ekonomické systémy zavedené židovstvom a presadzované hlavne prostredníctvom prebehnutých osvieteneckých revolúcií v Európe, ktoré vykonávali slobodomurári...

Súčasný spoločensko- ekonomický stav sveta nie je výsledkom RKC, pretože tá už pádom templárov v 14 storočí stratila kontrolu nad financiami, takže hĺadaj zodpovednosť nie u kresťanstva, ale inde.

Ku zbytku emocionálnych výlevov sa ani nebudem vyjadrovať. K záveru ešte toľko :

".toľko ku konštatovaniu, bo tolerovanie takého správania sa na verejnosti je neprípustné v zdravej spoloČnosti"

Vážne ? A ako sa vlastne správam ? Že obhajujem názory a doktrínu RKC ? Že nejdem na ruku tvojím názorom ? To je to neprípustné ? A kde ty žiješ ? Uvedomuješ si, že koĺko je na svete ľudí, čo uznávajú rímskokatolícké náboženstvo ? Takže, čo s tým urobíš ? Je neprípustné, že si stoja za svojím svetonázorom ? Ty možeš a oni nemožu ? Sa spamataj ?
Odpovedám ti vlastne preto, lebo predstavuješ niekoho, kto rozširoval KSB, určitú autoritu a očakával som adekvátne správanie a inteligenciu, ale radšej pozri na seba, ako sa správaš...
Čo by si tak urobil, keby si mal skutočnú moc ? Dal by si pozavierať RKC kňazov za šírenie nenávisti a neprípustných názorov, ako sa o to snažia neomarxisti v roznych štátoch ?
Hodne si sa odhalil, čo si zač...
Kto má čo len trocha hlbšie vzdelanie a chápanie to dobre pochopí...



















Přidat nový příspěvek