Re: Re: Re: Re: Re: Re: BudouCnost perspektivy?

Otazník | 16.03.2017

Tak já nejsem proti představování si čehokoliv, ale je tu ten háček či brzda s tou praxí která musí teorii potvrzovat. Jak rozlišujete co je možné (i když v důsledku principiálně chybného přístupu k řešení praktické aplikace zatím nereálné) od toho co je čirá fantasmagorie čili prostě nesmysl ? Mé poznatky o hermetice říkají, že Vámi zmiňované teoretické možnosti ohledně mentálních schopností lidí jsou vázány na dostupnou energii, která, když není, nelze nic z toho praktikovat. Tím mé vědomosti končí, o jaké energii je řeč už jsem se třeba nikde nic nedověděl. Tak se zase ptám - domníváte se, že se někde někomu podařila nějaká praktická aplikace těchto možností ? Aby bylo možno pravdivě říct - třeba kolektivem VP SSSR (a to ať už si každý přebere jak umí) - ano víme o tom, že praxe za jistých (třeba těch a těch) podmínek potvrzuje teorii o Vámi zmíněných "mystických" možnostech člověka. Nebo se k tomu každý musí dopracovat sám ? Za sebe mohu říct, že jsem se dopracoval k přesvědčení o skutečné existenci mnoha "nevědeckých" lidových mouder (nejednoduše vysvětlitelných kauzalitách) typu - čím kdo zachází tím také schází, nedělej co nechceš aby se tobě přihodilo, předtuchy, dopravní ne-kázeň atd.. , ale to je na míle vzdáleno možnosti např. vědomě cestovat se svojí myslí v prostoru a času či jiným, Vámi naznačeným eventualitám ? Takže zase jen otázka - může na takovéto teoretické možnosti (odfiltrované od fantasmagorií) člověka dosáhnout jednotlivec nebo jsou podmíněny synergií nějakého kolektivu ?

Přidat nový příspěvek